В “Інваспорт” нераціонально витрачаються кошти – адвокат Вознюк

Аналіз роботи системи установ фізкультури і спорту для осіб з інвалідністю “Інваспорт” свідчить, що в її рамках розкрадаються величезні суми державних коштів, тільки в 2020 році “Інваспорт” “освоїв” 351 млн гривень з держбюджету, не заплативши при цьому ні єдиного податку. Про це “НУ” сказав адвокат Олександр Вознюк.

Він розповів, що в проекті держбюджету на 2021 за програмами Міністерства молоді і спорту передбачено близько 2,5 млрд гривень на підготовку збірних до Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, 1,36 млрд гривень – на розвиток спорту серед осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивну реабілітацію і ще близько 66 млн – на підтримку профільних громадських об’єднань. Але в 2020 році жоден спортсмен не брав участі в підготовці бюджетного напрямку, який стосується Паралімпійських та Дефлімпійських ігор.

Більш того, самі спортсмени з подивом дізнаються, які на них виділяють гроші на папері. “Але, на жаль, зараз не хочуть говорити про це відкрито”, – розповів адвокат. Олександр Вознюк також повідомив, що гроші за цими бюджетними програмами без конкурсів систематично отримує одна організація, яка до того ж має приватні підприємства. “Яким чином відбувається так і яким законом передбачено, що потрібно передавати на неї стільки грошей? Якщо подивитися, коли приватні структури отримували по 10 млн, по 54 млн, по 80 млн? Це небачено, щоб держава з власної кишені просто розкидала на них мільйони “, – відзначає він.

При цьому реальних зрушень в напрямку фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю не відбувається: відсутні реабілітаційні центри для таких груп або тих, хто потребує в тимчасовому відповідному відновленні і є маломобільних, наприклад, через аварію.

За словами адвоката, така ситуація відбувається через те, що є певні лобісти, які імітують розвиток спорту і мають необхідні “домовленості” з чиновниками Міністерства молоді і спорту. “У цьому контексті може мати місце корупція і всілякі домовленості. Бюджетні кошти, які прописуються, суперечать постанові Кабміну, де передбачені обов’язкові конкурсні процедури або як мінімум відкритість і прозорість у розподілі коштів і їх витратах”, – підкреслив він.

Олександр Вознюк звернув увагу, що за кордоном олімпійський спорт людей з інвалідністю та інші спортивні напрями фінансують приватні компанії, які впевнені в тому, що їхні кошти будуть використовуватися за призначенням. “Аналогічний спорт, який за кордоном нормально фінансується правильними шляхами, у нас ні бізнес, ні іноземці не хочуть фінансувати, тому що є недовіра”, – підкреслює адвокат.

За його словами, головний бенефіціар цієї непрозорої схеми фінансування – “Інваспорт” та пов’язані громадські об’єднання, які цю структуру заснували. “По суті вони зробили банк …” Інваспорт “є приватною юркомпанією по суті, тільки це чисто комерційна структура, яку піднесли з ефектом” вау “. Якщо говорити про моделі витрачання коштів, то процедура може бути прописана або розпорядником, або вони платять гроші за видачу постанови або розпорядження Кабміну. ​​Там крадуть колосальні суми “, – зазначив адвокат.

Тільки в 2020 році “Інваспорт” “освоїв” 351 млн гривень бюджетних коштів без єдиних податків. Система фізкультури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” розроблена главою Паралімпійського комітету України Валерієм Сушкевичем, система закладів “Інваспорт” тісно пов’язана з Паралімпійських комітетом України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation