Микола Лагун виграв суд у НБУ про визнання неплатоспроможним «Астра Банк»

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення суду попередньої інстанції, визнавши, що Національний банк незаконно відніс «Астра Банк» до неплатоспроможним банкам.

Як повідомляє відповідне рішення суд прийняв 19 вересня, проте його повний текст, все ще не оприлюднений.

За даними НБУ, офшорна компанія Kalouma Holding Limited була власником 100% акцій «Астра Банку, який входив до групи« Дельта Банку ». Мажоритарним акціонером останнього був Микола Лагун.

Суд відмовився задовольнити апеляційні скарги НБУ і компанііAgro Holding (Ukraine) Limited, до яких приєдналися «Агропросперіс Банк», Фонд гарантування і ліквідатор «Дельта Банку». Таким чином, рішення Окружного адмінсуду Києва, яке було прийнято на користь компанії Kalouma Holding Limited і скасовувало постанову про неплатоспроможність банку, залишилося без змін.

У лютому 2015 року НБУ відніс «Астра Банк» до категорії неплатоспроможних банків за ризикову діяльність. Після цього власники банку не вжили заходів з надання банку фінансової підтримки, відзначав регулятор.

Задовольняючи позов Kalouma Holding Limited в квітні 2019 року, суд першої інстанції (Окружний адміністративний суд Києва) вказав, що в феврале2015-го на рахунках в «Астра Банку» лежало 6,13 млн грн, які він міг покрити своїми високоліквідними активами на 8, 5 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation