Юрій Косюк може втратити бізнес через мільярдні афери з дотаціями

Курячий олігарх Юрій Косюк може стати однією з перших жертв «режиму». Причиною для таких побоювань є розслідування схем мільярдних дотацій і відкату ПДВ, які Косюк отримував від Порошенка.

Президент Володимир Зеленський закликав антикорупційні органи перевірити, чи дійсно потрібні одному з найбільших агропромислових комплексів України «Миронівський хлібопродукт», який належить олігарху Юрію Косюку, державні дотації.

Про це президент сказав на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики.

«Одному з найбільших агрохолдингів України« Миронівський хлібопродукт »з державного бюджетів виділено майже 2,5 мільярда гривень. Дотацій. Так це називається, насправді він не потребує державної підтримки, так як має надприбуток. І ви це знаєте, щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам. До слова, я хотів би звернутися до наших правоохоронних органів, до антикорупційних органів. Давайте, перевіримо, якщо ми можемо, якщо у нас є така інформація. Давайте перевіримо суму цієї, скажімо так, бюджетної допомоги, і суму дивідендів. І порівняємо, може однакову цифру отримаємо. Дуже цікава статистика », – заявив Зеленський.

Нагадаємо, що в минулому році підприємство соратника екс-президента Петра Порошенка, мільярдера Юрія Косюка отримало левову частку дотацій з державного бюджету. Йдеться про ТОВ «Вінницька птахофабрика», яка входить в структуру холдингу «Миронівський хлібопродукт» та виробляє куряче м’ясо під торговою маркою «Наша Ряба».

Крім того, в 2018 році дотацію з бюджету в розмірі 5 млн грн отримало ще одне підприємство Косюка – «Зернопродукт МХП».

У 2017 році підприємства холдингу «Миронівський хлібопродукт» отримали рекордну суму дотацій – 809 млн грн, що становить приблизно 42% від загальної суми державної підтримки аграрної сфери. Після скандалу з отриманням такої великої державної підтримки, уряд змінив систему дотацій на програму підтримки тваринництва.

Відзначимо, що прибуток агрохолдингу МХП в тому ж році зросла в 3,3 разів у порівнянні з 2016 роком – до 230 млн дол. Сам Косюк займає шосте місце в рейтингу найбагатших українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation