Валерію Гонтареву ще не допитували у справі “Грошей Януковича”

Слідство не допитувало голову Національного банку України Валерію Гонтареву у справі дій брокера ICU. Про це під час брифінгу заявив Генпрокурор Юрій Луценко, передає кореспондент “Новин України”.

“ГПУ не покриває банки чи брокера з оборудок коштів. Ні Валерія Гонтарева, ні Макар Паценюк не були допитані, оскільки вони не є брокерами. Якщо дії брокера визнають незаконними, то тоді очевидно, що ми будемо вивчати, чи цей брокер робив рішення самостійно, чи в змові з іншими особами. На цей час висновки Комісії з цінних паперів — дії брокера законні”, — заявив Ю.Луценко.

Як повідомляв УНН, Генпрокурор заявив, що перевірка не знайшла порушень законодавства у діях брокера ICU з грошима екс-президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, Al Jazeera розповіла про схему виведення 1,5 млрд дол. “коштів Януковича”.

Було оприлюднено документ з 95 сторінок, який був оголошений таємним, — судове рішення Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року.

Рішення суду детально описує схему, що була використана для виведення грошей з країни, і в якій компанія Investment Capital Ukraine (ICU) в період з 2012 по 2014 рік виступала посередником у купівлі облігацій, деномінованих в доларах, на суму у 1,5 млрд доларів США від імені восьми кіпрських компаній. У цей період ICU очолювала голова НБУ Валерія Гонтарева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation