Закарпатців з угорськими паспортами запідозрили у держзраді

Справа про видачу угорських паспортів в Берегово (Закарпатська область) розслідується обласною прокуратурою за статтею ч.1 ст.111 – державна зрада.

Як відзначають в прокуратурі є підозра, що українці, які отримали угорські паспорти, навмисне зробили “дії на шкоду суверенітетові, державної та інформаційної безпеки країни”.

Як заявив генпрокурор Юрій Луценко, СБУ почала розслідування щодо інциденту в угорському консульстві в Берегово. За його словами, громадяни України, які мають ще громадянство іншої держави, будуть позбавлені українського паспорта.

Раніше глава МЗС Павло Клімкін заявляв, що українське законодавство передбачає покарання за подвійне громадянство, тільки якщо мова йде про держслужбовця або військового. “Я хочу підкреслити, що ми не переслідуємо тих українських громадян угорського походження, які отримали угорські паспорти”, – сказав Клімкін.

Нагадаємо, 19 вересня з’явилася інформація про те, що в консульстві Угорщини в Берегові Закарпатської області громадянам України пропонують отримати угорське громадянство і просять приховувати це від української влади. Як заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, «немає ніякого злочину в тому, щоб не заявляти про подвійне громадянство».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation