Луценко підтвердив допит Коломойського і Гонтаревої по справі Приватбанку

Юрій Луценко підтвердив, що колишній власник “Приватбанку” Ігор Коломойський, екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева та Катерина Рожкова були допитані у справі про націоналізацію банку.

Про це в інтерв’ю LB.ua розповів генеральний прокурор Юрій Луценко. За його словами, Коломойський для надання показань приїжджав в посольство України. А крім нього, у справі “Приватбанку” допитані також Геннадій Боголюбов, інші керівники “Приватбанку”, а також Валерія Гонтарева, Катерина Рожкова, Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Борис Ложкін, Володимир Гройсман.

При цьому Луценко вважає нсправедливими звинувачення, які звучать на адресу Генпрокуратури щодо неповного розслідування ролі ICU в справі про конфіскацію 1,5 млрд доларів екс-президента Віктора Януковича.

“З першого дня ми встановлювали роль брокера IСU, який був допитаний … Брокери, в наших та інших країнах створені для того, щоб засвідчувати певні операції. Брокер – це контролер, який має свої функціональні обов’язки.

Брокерських компаній на цьому ринку, наскільки я знаю, – дві. Коли до брокера приходять оформити документи від українського банку, підкреслюю – ні латвійський, ні кіпрський, ні якоїсь іншої держави, а український «Ощадбанк» – він своїм підписом засвідчує, що дійсно, відбулася не якась повітряна торгівля, а зміна грошей на облігації. Це його обов’язок. Ми запитували, перевіряв він легальність коштів? Відповідь: “Так, перевіряв”. Як? «Надіслав запит в «Ощадбанк», чи перевірили вони легальність коштів, отриманих на рахунки «Ощадбанку»”, – розповів Луценко.

“Наступне. Він дає інші свідчення, про які я поки не буду говорити. Більш того, допитані його керівники. Представники і керівники Нацбанку. Після цього, як і вимагає від нас Процесуальний кодекс, замовили перевірку їх діяльності. На це є в державі уповноважений орган – Державний комітет з цінних паперів. Ця перевірка йшла досить довго. І була завершена, якщо не помиляюся, десь восени минулого року. Її висновок – дії брокера були абсолютно законними. Проте, як генпрокурор я повинен ставити під сумнів навіть такі висновки. Хто є арбітром у досудовому слідстві при таких сумнівах? Експерт, який дає висновок про незаконність, що не / правильність висновків Державної комісії з цінних паперів відповідно до чинного законодавства. Причому експерт несе кримінальну відповідальність за свій висновок. Така експертиза замовлена. І зараз, наскільки я знаю, завершується в одному з державних судово-експертних установ, тому розмови про те, що Луценко спеціально не бачив ICU, є брехнею”, – додав генпрокурор.

Він вважає, що в заявах, спрямованих проти ICU простежується бажання дискредитувати Гонтареву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation