Євгена Бакуліна можуть позбавити недоторканності

Народного депутата Євгена Бакуліна збираються позбавити недоторканності і притягнути до кримінальної відповідальності. Це питання розглянуть 15 березня у Верховній Раді.

Представник парламентської фракції “Опозиційний блок” Євген Бакулін вже півтора року не відвідує засідання Верховної Ради. Остання його реєстрація на пленарному засіданні парламенту відноситься до 16 червня 2016 року. З тих пір він не з’явився ні на одному засіданні з 195-ти.

У 2017 році політик зовсім жодного разу не відвідав парламент. Всього ж за 3 роки роботи нардепом Бакулін взяв участь в 3% голосувань – це один з найбільш низьких показників депутатської активності.

У понеділок, 12 березня, Комітет з питань регламенту і організації роботи Верховної Ради України підтримав пропозицію Генпрокурора про зняття депутатської недоторканності з Євгена Бакуліна.

Крім того, 15 березня Верховна Рада розгляне питання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт нардепа.

Бакулін передав Комітету клопотання через своїх адвокатів про те, що він «перебуває на лікарняному», причому в зверненні Бакулін зазначив дві різних лікувальних установи, де він нібито проходить лікування.

Генпрокурор Юрій Луценко запросив дозвіл у парламенту на позбавлення депутатського імунітету, затримання і арешт Бакуліна, оскільки останнього підозрюють у привласненні і розтраті 449,963 млн гривень НАК Нафтогаз України – щоб не допустити подальшого використання цих грошей.

бакулин

Євген Бакулін

Також Бакуліну висунуто підозру в замах на заволодіння сумою в 5,1 млрд гривень.

Йдеться про так звану справу про «вишки Бойка», в якому Бакулін є одним з підозрюваних. У 2010 році Бакулін обіймав посаду голови правління «Нафтогаз України». Дочірня компанія Нафтогазу провела закупівлю установок з видобутку газу за завищеними вдвічі цінами, через що бюджет України втратив мільйони доларів.

24 березня 2014 року Бакулін був звільнений з посади голови правління Нафтогазу, а восени 2014-го був обраний депутатом Верховної Ради 8-го скликання від партії “Опозиційний блок” по 106 виборчому округу в Луганській області.

Як тільки Бакуліна спробували притягти до відповідальності, він виїхав з України, нібито на лікування. Де знаходиться Євген Бакулін зараз, невідомо. За даними Генпрокуратури, він проживає зараз в Москві.

Як раніше повідомляла Politeka, 13 березня Верховна Рада прийняла важливий закон, що стосується реабілітації жертв репресій комуністичного режиму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation