Як депутат Усов намагався “віджати” ГОК “Укрмеханобр» у ММК ім. Ілліча

У 2016 році, в мережі з’явилася скандальна інформація, де крім гірничо-металургійного комплексу, фігурував Костянтин Усов.

ЗМІ оголосили про намір Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) не продовжувати договір оренди науково-виробничого підприємства (НВП) «Укрмеханобр» (м.Кривий Ріг) маріупольським меткомбінатом імені Ілліча. До цього комбінат вдало орендував підприємство протягом 11 років. І отримав запевнення, що оренда буде продовжена ще на 5 років до 14 липня 2020 року. МЕРТ погодило продовження оренди 13 травня 2015 року, при цьому ФДМ в Донецькій області (орендодавець за рішенням МЕРТ і ФДМ України) попередньо пролонгувала оренду до 31 липня 2016 року для проведення робіт з переукладання договору.

НПП «Укрмеханобр» (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.) – це гірничо-збагачувальний комбінат, який займається виробництвом аглоруди і кускової руди. Підприємство забезпечує ММК ім. Ілліча 90% потреб доменного цеху і 40-50% потреб аглофабрики в руді.

Як такого, повідомлення про майбутнє непродовження договору оренди комбінат не отримав досі. У той же час металурги впевнені, що мають законне право продовжити оренду і мають намір звернутися для захисту своїх прав до судових інстанцій.

Однак наше розслідування не про юридичні нюанси. Його предметом є просте питання – в чиїх інтересах вся ця історія з незаконним «непродовженням» оренди ГЗК?

Здається, що відповідь «лежить на поверхні». Вигоду від зміни орендаря (яка, втім, малоймовірна) отримає той, хто буде керувати активом. Однак не все так просто. Новим балансоутримувачем підприємства міністерство визначило Державне підприємство «Державна інспекція за якістю залізних руд» (ДП «Гікпівденруда»). Так ось, директор цього підприємства категорично проти того, щоб приймати на баланс «Укрмеханобр».

«З огляду на принципово різний характер діяльності ДП« Гікюжруда »і державного науково-виробничого підприємства« Укрмеханобр », різний обсяг активів і існуючий фінансово-економічний стан підприємства вважаю, що об’єднання ДП« Гікюжруда »і державного науково-виробничого підприємства« Укрмеханобр» є недоцільним» , – йдеться в листі директора ДП «Гікюжруда» Михайла Михайленко міністру економічного розвитку і торгівлі України Степану Кубіву, що є в розпорядженні редакції.

Директор підприємства, яке МЕРТ визначило в якості балансоутримувача НПП «Укрмеханобр», в своєму листі міністру приводить і інші аргументи проти передачі «Укрмеханобр» на баланс очолюваного ним підприємства. Зокрема, трудовий колектив і профспілки ДП «Гікюжруда» висловилися проти такого об’єднання.

Профілем «Гікюжруди» є виконання робіт по визначенню якісних показників в залізорудному, марганцевому, флюсодоломітному, а також вугільній сировині виробництва підприємств України – але ніяк не управління гірничо-збагачувальним комбінатом.

В якості одного з обгрунтувань для закінчення оренди з ММК ім. Ілліча було зазначено, що новий балансоутримувач (тобто ДП «Гікюжруда») буде використовувати підприємство більш раціонально. Залишається риторичне питання, як новий орендар може бути більш ефективним, якщо він вважає недоцільним приймати підприємство на свій баланс і категорично виступає проти об’єднання? Звідси зрозуміло, що в цій афері задіяна і третя сторона, яка мріє прибрати підприємство до рук, використовуючи ДП «Гікюжруда» як ширму.

З компетентних джерел нам стало відомо, що за цією схемою стоїть народний депутат від Кривого Рогу Костянтин Усов. І цьому є кілька підтверджень.

По-перше, перший злив інформації в ЗМІ про нинішню ситуацію з «Укрмеханобр» відбувся через  сайт Першого криворізького каналу, який контролюється Усовим. У статті автор явно планував «мочити» нинішнього орендаря – його категоричні судження не залишають в цьому жодних сумнівів.

По-друге, новим директором «Укрмеханобр» призначений Ярослав Сергійович Угленко, який рахується помічником-консультантом народного депутата України Усова К.Г.

По-третє, щоб здійснювати подібні афери потрібно володіти достатньою «вагою». Статус народного депутата від президентської фракції – цілком підійде. Така «корочка» може «відкрити двері» в будь-якому міністерстві і навіть допоможе організувати транспортну блокаду підприємства – що і сталося з «Укрмеханобр», який вже відмовляється обслуговувати Укрзалізниця.

Залишається, звичайно, ще одне питання, на яке немає відповіді. Навіщо пану Усова потрібен «Укрмеханобр», який має ресурс всього на три роки роботи? І ліцензія на розробку якого до 2019 року належить ММК ім. Ілліча. Відповідь на це питання зможуть дати тільки компетентні органи. Сподіваємося, рано чи пізно ми його дізнаємося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation