Вілкул Олександр Юрійович – біографія, компромат

Олександр Вілкул – біографія

Олександр Юрійович Вілкул народився в Кривому Розі, 24 травня 1974 року.

Олександр Вілкул – освіта

У 1996 році закінчив Криворізький технічний університет за спеціальністю “відкриті гірничі роботи”.

Олександр Вілкул  – кар’єра

1997-1998 рр. – начальник комерційно-фінансового управління ВАТ Південний гірничо-збагачувальний комбінат (Кривий Ріг).

1998-2001 рр. – заступник генерального директора з комерційних і фінансових питань управління ВАТ Південний ГЗК.

2001-2002 рр. – заступник президента з економіки та зовнішньоекономічних зв’язків громадської організації Академія гірничих наук України.

2002-2003 рр. – заступник голови правління з комерційних питань ВАТ Південний ГЗК.

2003-2004 рр. – генеральний директор ВАТ Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (Кривий Ріг).

2004-2006 рр. – генеральний директор ВАТ Північний гірничо-збагачувальний комбінат (Кривий Ріг) та ВАТ Центральний ГЗК (обидва входять в Метінвест Холдинг, який контролюється компанією Рината Ахметова Систем Кепітал Менеджмент (СКМ).

З 2006 рік – почесний директор гірничорудного дивізіону ВАТ Метінвест Холдинг.

2006-2007 рр. – народний депутат України V скликання від Партії регіонів (№59 у виборчому списку). Заступник голови комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

2007-2010 рр. – народний депутат України VI скликання від ПР (№59 в списку). Заступник голови комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

У березні 2010 року указом президента України Віктора Януковича призначений головою Дніпропетровської обласної держадміністрації.

З листопада 2010 року – депутат Дніпропетровської облради.

З 24 грудня 2012 по 27 лютого 2014 рік – віце-прем’єр-міністр України.

Член Партії регіонів. З 2005 року був головою Криворізької міської організації ПР, з березня 2010-го – голова дніпропетровської обласної парторганізації.

Восени 2014 року на дострокових виборах пройшов у Верховну Раду від Опозиційного блоку (№2 в передвиборному списку).

На місцевих виборах восени 2015 балотувався на посаду мера Дніпропетровська, однак програв Борису Філатову.

23 березня 2016 року дніпропетровська міськрада позбавила Вілкула звання «Почесний громадянин Дніпропетровська». Питання на голосування виніс мер Борис Філатов, якому Вілкул і програв вибори. Сам Вілкул назвав позбавлення його статусу «дрібною політичною помстою».

Олександр Вілкул – про персону

Вілкул позиціонує себе як «молодий і енергійний» і всіляко намагається відповідати цьому образу. Двічі кандидат в майстри спорту: по самбо і шахам.

Олександр Вілкул  – родина

Дружина – Олена Вілкул (1978 р.н.), дочка Марія (2008 р.н.). Батько – Юрій Вілкул (1949 р.н.), мер Кривого Рогу, екс-глава Дніпропетровської облради.

Олександр Вілкул – компромат і чутки

– Наскільки можна судити, Олександр Вілкул дуже любить коригувати свою біографію і додавати в неї різні деталі. Так, наприклад, чутки про призначення його Міністром транспорту почали ходити ще в 2010 році, при цьому ряд ЗМІ в один і той же час розмістили практично ідентичні матеріали, в яких ключовою тезою було «Вілкул – єдиний порятунок галузі». Виходячи з чого, можна припустити, що матеріали розміщувалися на платній основі.

– Також дружнє до Олександра Вілкула дніпропетровське інформагентство навіть проводила прес-конференцію тренеру Вілкула, у якого той займався у молодості. Вся прес-конференція зводилася до того, що, якщо б «Олександр Юрійович не вибрав науку, то став би великим спортсменом». На жаль, на момент написання даного досьє, виявити в мережі згадки цієї прес-конференції не вдалося. З іншого боку, при особистій розмові, тренери, які працювали у 80-х роках в Кривому Розі, не пам’ятають такого спортсмена. І це дуже дивно, тому що коло спілкування досить вузьке і місцеві КМС та майстри спорту зазвичай знають один одного.

– Після того як Вілкул очолив Дніпропетровську область, отримав свою першочергову задачу у вигляді обслуговування бізнес-інтересів свого боса – Ріната Ахметова. На знак подяки за надану «честь і довіру», Олександр Юрійович сумлінно виконує функції зберігача активів Ахметова на Дніпропетровщині, лобіює інтереси і потреби олігарха в усіх сферах і на всіх рівнях. Інакше як пояснити той факт, що нарощуючи обсяги виробництва ЦГЗК, ПівнГЗК, Південний ГЗК і ІнГЗК, вже давно ведуться відкриті розробки на території міста, тим самим порушуючи всі природоохоронні норми, руйнуючи житлові селища і змінюючи русла річок. Чому мовчить в цій ситуації природоохоронна прокуратура і міська влада? Чому на противагу власної соціальної програми в місті, губернатор почав підтримку проведеної групою «Метінвест холдинг» програми «оптимізації персоналу», пов’язаної з масовими звільненнями 30% працівників, завдяки якій на вулиці опинилася четверта частина населення міста? Криворіжцям, напевно, вже не звикати до того, що Вілкул забезпечує Ахметову його невгамовну олігархічну експансію на території Кривого Рогу.

– Олександр Вікул не гребує ніякою діяльністю. Аби вона була прибутковою. А якщо ні, то створюються такі умови «виживання», що стає. Так вийшло і з ритуальними послугами у Кривому Розі. Побачивши, як багато можна заробити на ритуальній діяльності, а смертність в Кривому Розі зашкалює, Олександр Юрійович, свій пильний погляд ефективного менеджера «поклав» і на ритуальні послуги. Так, в 2010 році, рішенням сесії міськради було прийнято, що єдиною ритуальною службою в місті буде КП «Ритуал» і її наступник «РИТУАЛ СЕРВІС ПЛЮС», яку очолив давній друг, соратник і родич Вілкула – Пошнакян Арсен Арютюновіч. Після закриття можливості працювати іншим ритуальним службам міста, монополізувавши «ринок» завдяки проведеним міськрадою тендерам, організація придбала можливість одноосібно виконувати всю ритуальну діяльність в місті.

– Фактичне закриття КП «Міськліфту» з передачею його обслуговуючих функцій ТОВ «Промліфт» – просто кажучи, якогось приватного підприємця, який тепер буде надавати всім городянам послуги із забезпечення роботи ліфтового парку міста, причому на момент укладення угоди у них була відсутня ліцензія на цей вид діяльності. Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», оскільки ТОВ «Промліфт» виявився єдиною компанією в Кривому Розі, яка може обслуговувати ліфти. ТОВ «Промліфт» створено в листопаді 2011 року, директором фірми є Андрій Піцик, відомий також як директор ТОВ «Фінстрой груп». Молода організація, але з такими активами … Звідки? Наступним питанням, яким зацікавився губернатор, став житлово-комунальний сектор. Так, під егідою губернатора, на ввіреній йому вотчині – Північний ГЗК, навесні 2012 стартував черговий його пілотний проект по переходу з комунальної в розряд приватної власності (або бізнесу) житлово-комунальної сфери. Було розформовано ЖЕК №29, всі права і можливості були передані приватній структурі, керуючої компанії «Затишок 2012», яку очолив, за дивним збігом обставин, не остання людина в клані Вілкула. Нагадаємо, що за часів перебування на посаді генерального директора ВАТ «Північний ГЗК», Олександр Юрійович з метою особистого піару неодноразово займався за рахунок комбінату благоустроєм цього району. ТОВ «Затишок 2012» отримало у управління вже відремонтоване і упорядковане господарство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation