Відпустку закінчено: Рада нарешті вирішила долю Гонтаревої

У четвер, 15 березня, Верховна Рада звільнила з посади голови Національного банку України Валерія Гонтареву.

Гонтарева написала заяву про звільнення ще навесні 2017 року. Після чого пішла у тривалу відпустку.

Президент України Петро Порошенко вніс до ВР подання про звільнення Гонтаревої лише 18 січня 2018 року. На пост глави НБУ він пропонує призначити Якова Смолія, який зараз виконує обов’язки керівника НБУ.

15 березня Гонтарева прибула до Верховної Ради, щоб відзвітувати перед народними депутатами.

“Країна перейшла на гнучкий валютний курс і почала нову монетарну політику інфляційного таргетування. А успішна співпраця з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними кредиторами дозволило наростити резерви до $18,4 млрд”, – заявила Гонтарева.

гонтарева, бюджет, отставка

Вона додала, що НБУ очистив банківську систему від неплатоспроможних банків. За її словами, проведена також повна трансформація самого Нацбанку.

Як повідомляла УН, 1 березня Верховна Рада повинна була змінити голову Національного банку України. Спочатку парламентарі повинні були заслухати її звіт про виконану роботу. Потім на голосування хотіли винести питання щодо її відставки. Але відставки не відбулося.

Як пояснював голова комітету Верховної Ради з питань фінансової і банківської діяльності Михайло Довбенко, питання Гонтаревої хочуть розглядати разом з іншими кадровими питаннями в окремий день. Він припускав, що цим займуться на пленарному тижні 13-16 березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation