Схеми обману при обміні валют

Як українців обманюють під час обміну валют.

В Україні діє банда міняв, яка В Україні діє банда міняв, яка заманює клієнтів вигідним курсом валюти, а потім підмінює пачки, видаляючи в кожній з них по 30 купюр. Шахраїв вже затримували, однак вони відбулися невеликим штрафом і зараз знову на свободі. У прокуратурі поновили справу і кажуть, що шахраї причетні і до інших подібних афер. Про це пишуть Вести.

Підозр не виникло
Своїх жертв міняйли доглядають на відомому сайті finance.ua – саме тут публікуються пропозиції про покупку і продаж великих сум валюти.

Один з потерпілих, киянин Іван Кишка розповів “Вістям”, як за кілька секунд втратив майже 100 тис. Грн. “Про обмін домовилися за допомогою сайту. На зустріч приїхав чорний Volkswagen Touareg. Правда, валютники відмовилися піднятися в офіс і обміняти гроші, мотивуючи це тим, що це небезпечно. Але в авто у них є рахункова машинка, і все можна перерахувати. Представились, що вони працівники банку, який скуповує долари “, – говорить Іван Кішка.

Спочатку підозр не виникло. “Мої долари перерахували і навіть передали назад, мовляв, нехай поки у вас побудуть в сумці. Дістали гривні і перерахували їх на машинці, завернули в чорний пакет і поклали на видному місці. Потім попросили, щоб я дістав долари. І, мабуть, поки я відволікся, той чорний пакет вони і підмінили. Всередині виявилася сума менше, але ж на дотик цього не відчуєш. Повернувшись в офіс, все перерахував, і виявилося, що в кожній пачці не вистачає по 30 купюр. Так я втратив 100 тисяч гривень ” , – розповів потерпілий.

На форумі підприємці діляться схожими історіями. “Машина була Hyundai, світло-блакитна. Теж три хлопця, один рудий, худий, років 25-30. Також вважали пачки по 50, потім в пачках виявилося не по 100 купюр, а по 70. Гроші пакували в паперовий пакет і в чорний , передали сидить спереду і, мабуть, той його і підмінив “, – написав один з підприємців.

Аферисти змінюють зовнішність
До речі, не так давно двох міняв заарештували. Обидва виявилися 1994 року народження, а третій (він виконував роль водія) у них кожен раз змінювався, тому його затримати не вдалося. Шахраїв судили і недавно відпустили, присудивши лише 850 грн штрафу кожному. “У залі суду уклали мирову угоду, що не маємо претензій один до одного. І взагалі стало зрозуміло, що цю схему придумали не вони самі, за ними хтось стоїть. І навіть якщо цих двох міняв посадять, то не факт, що їм не підготували заміну “, – говорить Іван Кішка.

Подібних випадків, тільки за офіційними даними прокуратури Києва, за останні кілька місяців відбулося вже шість. Спікер прокуратури акцентує, що враховуються тільки ті, про які потерпілі заявили в поліцію.

“Двоє вже раніше затриманих сьогодні проходять як підозрювані в кримінальному провадженні за фактом мінімум шести подібних афер. Їх допитали, проведено впізнання. Причому вони вели себе дуже професійно і намагалися максимально змінити зовнішність: підстриглися, відростили бороди”, – повідомила речник прокуратури Надія Максимець.

Юристи: шукайте перевірених людей
Юристи розповідають, що валютні шахрайства стають все витонченішими. “Вони при вас перераховують пачку грошей, потім ненавмисно кидають її в свою сумку і тут же дістають. І все – в руках у вас вже підмінена пачка грошей, де більшість купюр підроблені”, – говорить “Вістям” адвокат Іван Ліберман.

А в реєстрі судових рішень є історія, коли клієнта запросили в пункт обміну, де клієнт передав свої $ 55 тисяч. А “касир” тут же поклав їх до себе в рюкзак, натиснув кнопку блокування магнітних замків в приміщенні і вистрибнув у вікно. При цьому він навіть зняв руду перуку, щоб його відразу не впізнали.

Також є і випадки грабежу. Коли продавець валюти домовляється з покупцем, запрошує його в своє авто, а під час операції на них “нападають” два грабіжники, розбивають лобове скло цеглою, погрожують зброєю і забирають гроші. Як з’ясувалося в суді, грабіжники і покупець діють заодно.

Адвокат Іван Ліберман не радить проводити будь-які операції в чужих автомобілях. “Я взагалі раджу робити це в офіційних обмінниках, де можна домовитися про обмін. Бажано, щоб це були перевірені люди. Ще раджу при кожній такій операції ретельно переписувати номери купюр, хоча б перші і останні цифри. Це захистить вас від обвинувачення, що ви підсунули фальшиві гроші “, – радить адвокат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation