НАБУ розкрили схему відмивання грошей в АМПУ

Детективи НАБУ відстежили весь ланцюжок відмивання грошей, створену колишнім керівництвом АМПУ під час проведення тендерів щодо днопоглиблення Бердянського і Маріупольського портів на 712 млн гривень.

Про це редакція news-ua.com.ua дізналася з кримінального провадження № 52018000000000044, відкритого в січні цього року за ознаками розтрати.

У корупційній схемі, про яку ми писали ще два роки тому, брали участь:

тодішній глава АМПУ Андрій Амелін;
перший заступник Юрій Наконечний;
заступник з фінансових питань Ігор Шуба;
начальник відділу закупівель Олена Степанова;
заступник начальника Одеського філіалу Артем Ракович;
директор ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» Олексій Бурштрук і бенефіціар Олександр Кучер;
представник офшорної компанії Krayteks Group Holding Ltd Світлана Поклад.
Дану групу зловмисників підозрюють в розтраті і привласненні 247,83 млн гривень бюджетних коштів.

Афера проходила за розробленою схемою. Зловмисники навмисно провели тендери щодо днопоглиблення з заздалегідь визначеним переможцем – ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв». Інші учасники – ТОВ «Ірида» і ПП «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» навмисно завищували ціни. При цьому компанії взагалі не мали права брати участь в торгах, про що говорили в Госаудітслужбе. Чиновники провели тендер попри це.

Ще до підписання угоди аферисти придбали або створили ряд іноземних компаній, які брали участь у виведенні коштів: Rossolast Corporation LTD (Кіпр), Krayteks Group Holding Limited (Кіпр), Kleona Trade LLP (Великобританія) і Jollanta Group LTD (Беліз). Компанії виступали власниками і орендарями суден, які використовували для тендера.

Ціна днопоглиблювальних робіт збільшувалася шляхом завищення вартості мобілізації і добового фрахтування судів. Наприклад, ставка ЗС-ТР 2065 Milford була завищена на 19,5 тис. Доларів на добу, а вартість його мобілізації – на 622,24 тис. Доларів. Оренда ЗС-ТР 1180 Severodvinskiy була збільшена на 9 тис. Доларів щодня.

Крім того, при підписанні договору аферисти використовували спотворену формулу перерахунку імпортної складової з курсом долара, що призвело до підвищення ціни на 734 тис. Гривень.

За даними НАБУ, 15% від суми тендерів «Техморгідрострой Миколаїв» перевів вищевказаним офшорним фірмам через українські компанії. Наприклад, 14,9 млн гривень пішло ТОВ «Рігведа», яку заснував комунальник з Татарбунарів Микола Капітоненко (сам він в декларації цю фірму не вказав)

На офшорні рахунки фірм Nordfield Export Limited і Highfield Energy Limited аферисти перевели 674 тис. Доларів. В даний момент більшості учасників розтрати призначили застави і помістили під варту. При цьому інформації про арешт грошових коштів для компенсації збитків поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation