Луценко про “гроші Януковича”: у справі засуджено 30 учасників злочинної схеми

У справі розкрадання та відмивання грошей екс-президентом України Віктором Януковичем засуджено 30 осіб. Про це під час засідання комітету ВР з питань національної безпеки і оборони заявив Генпрокурор Юрій Луценко, передає кореспондент Новин України.

“Є тридцять вироків українських судів… засуджено 30 учасників злочинної схеми розкрадання, відмивання коштів загальною сумою 1,5 млрд. Від керівників маленьких підприємств, які починали „промивку“ коштів, до першого заступника міністра економіки. Всі вони засуджені і визнані членами організованого злочинного угрупування на чолі з Януковичем, які завдали збитки державі у розмірі 1,5 млрд доларів ”, — заявив Луценко.

Він додав, що рішеннями судів встановлено понад 500 суб’єктів господарювання української і іноземної юрисдикції, які “брали участь у розкраданні та відмиванні грошей ОЗУ Януковича”.

Генпрокурор зазначив, що відмивали гроші на території азійских країн, Кіпру, Латвії, а потім заводили в українські банки, де “їм оформлялися облігації ОВДП”, котрі приносили 9% річних доходів у валюті.

Нагадаємо, телекомпанія Al Jazeera в неділю, 7 січня, опублікувала розслідування, в якому звучали імена відразу трьох впливових олігархів з інтересами в Україні, які вирішили між собою долю частини “грошей Януковича”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation