Компанія власника УНЛ засвітилася в справі про корупцію в НБУ

У кримінальному провадженні про зловживання службовим становищем посадових осіб Національного банку України під час закупівлі програмного забезпечення та комп’ютерного обладнання на 24,65 млн грн фігурує компанія «Софтлайн груп Україна».

Повідомляє news-ua.com.ua з посиланням на ЗМІ.

Це ТОВ пов’язано з найбільшою мережею гральних закладів – «Українська національна лотерея», відзначає видання «Наші гроші». Саму «Українську національну лотерею» ЗМІ пов’язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим, екс-главою Адміністрації президента Борисом Ложкіним і екс-главою Фонду держмайна Ігорем Білоусом.

Згідно з постановою Дніпровського районного суду від 9 листопада 2017 року, «Софтлайн» продала обладнання Нацбанку за 24,65 млн грн. Однак купила їх у ТОВ «Український торговий дім» за 20,4 млн грн, а це компанія в свою чергу придбала предмет тендеру у ТОВ «ІТ Дистрибьюшн» за 18,8 млн грн.

«В результаті за участю вищевказаних підприємств відбулося орієнтовний загальне перевищення ціни придбання обладнання і програмного забезпечення над ціною продажу на користь Національного Банку України на 5,9 млн грн», – зазначила прокуратура в клопотанні про надання судом доступу до документів НБУ.

ЗМІ відзначають, що засновником «Софтлайн груп Україна» на момент тендеру була компанія «Аксион Холдинг Кіпр Лімітед», директора російської фірми Softline Ігоря Боровикова. Після травня 2017 року засновником «Софтлайн груп Україна» стала кіпрська компанія «Тірей лімітед», чиїм власником є ​​громадянин Великобританії Майкл Джон Фогго, який живе в Гонконзі.

Він також є бенефіціаром ТОВ «Сага Комюнікейшнз Юкрейн», ТОВ «УНЛ» і підприємства зі 100% іноземними інвестиціями «Українська національна лотерея». Там Фогго фігурує бенефіціаром через китайську компанію Hong Kong Rui Bo investment limited. Ніяких інших згадок про іншої власності Фогго в Україні в реєстрах немає.

ЗМІ нагадує, що в лютому в уряді спробували взяти ліцензійні умови, які залишили на ринку лише одного оператора лотерей «УНЛ». Але Антимонопольний комітет відмовився погодити проект ліцензійних умов провадження і випуску лотерей через можливість монополізації ринку.

Раніше повідомлялося, що «Українську національну лотерею» покриває міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation