ГПУ: група компаній привласнила понад 60 млн грн на медматеріалах для гемодіалізу

Національна поліція та ГПУ викрила низку комерційних структур, які створили схему привласнення коштів державного бюджету при проведенні публічних закупівель медичних матеріалів для лікування ниркової недостатності методом гемодіалізу. За попередніми даними, фірми привласнили понад 60 млн грн. Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України, передає Новини України.

“Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції та Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України встановили, що керівники та засновники комерційних структур організували злочинну схему, у якій були задіяні і підрозділи охорони здоров’я”, — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, за певну винагороду зловмисниками заздалегідь прописувались умови для закупівлі продукції конкретної торгівельної марки. Організатор даної злочинної схеми є офіційним представником даного знаку. Для безапеляційної перемоги під час проведення публічних торгів участь в них приймали підконтрольні та афілійовані товариства. З переможцями укладались договори на поставку продукції за завищеними цінами.

Крім того, як встановили правоохоронці, з метою виведення бюджетних коштів у “тінь” були створені афілійовані іноземні компанії. Ці структури були постачальниками медичних матеріалів торгівельної марки підконтрольним товариствам. Ті, у свою чергу, постачали продукцію до закладів охорони здоров’я відповідно до укладених договорів. Проте підприємства-нерезиденти не мають жодного відношення до виробника медичної продукції і використовувались лише для злочинних цілей.

25 січня оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції та слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України провели санкціоновані обшуки у кількох регіонах країни.

Процесуальні дії проводилися в офісах комерційних та державних структур, задіяних у розкраданні бюджетних коштів.
За результатами обшуків правоохоронці вилучили печатки офшорних компаній та інших суб’єктів господарювання, гроші в еквіваленті у нацвалюті майже 2 млн.грн. та інші матеріали, що мають значення для досудового розслідування.

Усі заходи проводилися в рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Проводяться подальші заходи з метою притягнення винних до відповідальності та відшкодування завданих збитків.

Нагадаємо, Київська ОДА придбала гемодіалізні розхідники у фірми, що неодноразово підозрювалася у завищені цін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation