Гендиректора ІСД Олега Мкртчана звинувачують в розкраданні 1 млрд

Генерального директора корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД) і колишнього власника російського ФК Кубань Олега Мкртчана заарештували в Москві за розкрадання понад 1 млрд руб. з кредиту, наданого ЗЕБом підприємствам ІСД.

Слідство пред’явило Олегу Мкртчану постанову про притягнення його в якості обвинуваченого за вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 159 КК (шахрайство в особливо великому розмірі). За версією слідства, будучи співвласником і гендиректором ІСД, Мкртчан привернув кілька кредитів Зовнішекономбанку для розвитку підприємств, що входять в союз, однак частина грошей – більше 1 млрд руб. – вивів на підконтрольний йому офшор, витративши згодом на свої проекти.

Як зазначає видання, Мкртчан свою провину не визнав, заявивши, що не має ніякого відношення як до розкрадання, так і до офшору, через який, за версією слідства, викрадалися гроші держкорпорації.

Слідчий, пообіцявши затриманому в подальшому в усьому розібратися, викликав конвой, який супроводжував обвинуваченого Мкртчана в Басманний райсуд. Клопотання про його арешт розглянув суддя Артур Карпов.

Адвокати бізнесмена попросили суддю відкласти засідання на 72 години, щоб дати їм час на збір документів, що підтверджують невинність пана Мкртчана, проте в перенесенні слухань їм було відмовлено.

Обгрунтовуючи необхідність приміщення бізнесмена в СІЗО, слідчий повідомив, що Мкртчану інкримінується вчинення тяжкого злочину, за який передбачено до 10 років ув’язнення. Слідчий підкреслив, що Мкртчан звинувачується в розкраданні «особливо великої суми», назвавши ВЕБ потерпілою стороною. Однак суддя Карпов, вивчивши яке надійшло до нього документи, виявив, що в них відсутня заява держкорпорації, а у справах про шахрайство це необхідно. Слідчий повідомив, що це технічна помилка, яка незабаром буде виправлена.

Як порахував представник ГСУ СКР, залишившись на волі, Мкртчан може сховатися за кордон, в тому числі в Україні, де має активи.

«У відповідь обвинувачений заявив, що після подій 2014 року в Україні він відмовився від громадянства цієї країни, отримавши російське. Переховуватися від слідства, а тим більше в Україні, він не збирається. При цьому бізнесмен ще раз заявив про свою невинність », – пише видання.

В якості альтернативи СІЗО захисники запропонували домашній арешт, але не знайшли розуміння у судді Карпова, який заарештував їх клієнта на два місяці – до 5 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation