Дмитро Фірташ отримав “тривожний сигнал” від Верховного суду

Верховний суд встав на сторону НАБУ в справі про переведення боргів підприємств Фірташа перед обленерго на «Енергомережу» Дмитра Крючкова, пишуть оглядачі Владислав Боровиков і Єгор Кажанів в статті «Фірташа підвісили на Крючкова».

«Національне антикорупційне бюро України домоглося остаточного визнання недійсними одного з договорів про переуступку багатомільйонних боргів між черкаським ПАТ «Азот», ПрАТ «ХК «Енергомережа» і ПАТ «Черкасиобленерго» (71% прямо і опосередковано належить Фонду держмайна), – повідомляють автори матеріалу. – Це випливає з постанови Верховного суду України від 7 лютого, став, до речі, першим рішенням вищої інстанції в згаданих справах, ініційованих НАБУ. Зокрема, ВСУ відмовив у задоволенні касації «Азоту» на постанову Київського апеляційного госпсуду, прийняте в жовтні минулого року, який встало на сторону НАБУ. Таким чином, офіційно визнаний недійсним договір від 21.12.2015 № 1344-202, на загальну суму близько 38 млн гривень».

«Винесення ВСУ рішення на користь НАБУ по одному з епізодів діяльності« Енергомережі »є не кращим сигналом для Дмитра Фірташа, – констатують журналісти. – Найближчим часом очікується винесення верховної інстанцією рішень по іншим аналогічним спорах, в результаті чого згаданий «Азот», а також ще один учасник подібних домовленостей з «Енергомережею» з орбіти Фірташа – Запорізький титано-магнієвий комбінат – можуть знову стати боржниками черкаського і запорізького обленерго».

«У світлі чого не дивно, що саме підприємства віденського в’язня йдуть до кінця в суперечці з НАБУ, намагаючись відбитися від його вимог, – зазначають автори статті. – Адже вже очевидно, що активів «Енергомережі» не вистачить для того, щоб погасити хоча б чверть накопичених нею боргів. І трансформуватися в її кредиторів підприємствам Фірташа зовсім не вигідно».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation