Бабченко назвав можливого замовника свого «вбивства»

За замахом на російського журналіста Аркадія Бабченко варто бізнесмен Євген Пригожин.
Про це Бабченко написав на своїй сторінці в Facebook.

На його думку, замовлення на його вбивство надійшло посередникам В’ячеславу Пивоварник і Борису Герману від структур Пригожина, якого називають «кухарем Путіна» і який пов’язаний зі спецслужбами Росії. “Виникає питання. Навіщо такому могутньому людині, наближеній особисто до Путіна, вбивати якогось блогера, який і так біг з країни і все, що тепер може – просто писати свої постік в Facebook? Тут важливий бекграунд. По всій видимості, Євген Пригожин дуже не любить, коли про нього починають писати в газетах “, – зазначив Бабченко.

Він нагадав, що Пригожина вважають причетним до “Агентству інтернет-досліджень” ( “фабриці тролів”) і приватної військової компанії “Вагнер”. Після публікацій про ці структури сталися напади на російського публіциста Юлію Латиніну і чоловіка юриста Фонду боротьби з корупцією Любові Соболь. У Єкатеринбурзі при загадкових обставинах загинув журналіст Максим Бородін, який писав про ПВК, а в ЦАР була розстріляна знімальна група, що знімала документальний фільм про російських найманців в цій країні. Засновник “Медіазони” Петро Верзилов, який розслідував загибель колег у Центральній Африці, був отруєний. “Причому тут я? А дуже просто. Незадовго до замовлення на мене про Пригожина почав писати я”, – пояснив Бабченко.

23 квітня журналіст опублікував пост про “приватної катівня” Пригожина в Санкт-Петербурзі. За даними слідства, 1 травня учаснику бойових дій на Донбасі Олексію Цимбалюку надійшло замовлення на вбивство Бабченко. Він вважає, що однією з перших жертв терористів мав стати заступник директора телеканалу ATR Айдер Муждабаев. “Думаю, що саме цими своїми постами я перемкнув увагу на себе, і саме через тексту про” приватну тортур “Пригожина першою жертвою був обраний саме я. Два в одному. І виконання державного замовлення на дестабілізацію обстановки в Україні, і особиста помста “, – зазначив він.

Бабченко переконаний, що Пивоварник цікавився діяльністю ATR ще в 2017 році. А в прослуховуванні розмов Пивоварник і Германа йдеться про як мінімум двох групах, які готували напади на активістів в Херсоні та Одесі. “Теракти в Україні готувалися як мінімум за 11 місяців до безпосередньо першого замаху на мене … Імовірно, сліди замовлення терористичних актів ведуть до” кухареві Путіна Євгену Пригожину “. Його структури працюють в тісній взаємодії зі спецслужбами Росії. По всій видимості, і координуються саме звідти. Це дає підставу говорити про державний тероризм “, – підсумував російський журналіст.

Нагадаємо, 29 травня з’явилася інформація про вбивство російського журналіста, який проживає в Україні – Аркадія Бабченко. На наступний день було оголошено, що це була інсценізація з метою простеження ланцюжка замовник-виконавець вбивства. Одного з організаторів замаху, Бориса Германа, в той же день затримали. Він заявив, що існує цілий «розстрільний список», в якому фігурують російські та українські активісти і журналісти. Пізніше Герман пішов на угоду зі слідством, а 1 вересня йому оголосили вирок – 4,5 роки позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation