Депутати звернулися до ГПУ з приводу редактора програми «Схеми»

Ряд народних депутатів просять Генпрокурора Юрія Луценка про зустріч в зв’язку з інформацією про доступ ГПУ до телефону головного редактора програми «Схеми» Наталі Седлецької.Про це йдеться в їхньому зверненні.

Документ підписали народні депутати Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Євтушок, Сергій Лещенко, Ольга Червакова, Олена Сотник, Вікторія Войціцький, Юрій Левченко, Олексій Рябчин, Олена Шкрум, Іван Крулько, Оксана Юринець, Павло Різаненко, Леонід Ємець.

Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва дав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації з телефону журналістки і головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

Це рішення обурило журналістів радіо «Свобода». Як відзначили в редакції, такий запит, що охоплює тривалий період спілкування з телефону, який належить відомій українській журналістці, яка успішно викриває високопоставлену корупцію, викликає серйозне занепокоєння про справжні наміри тих, хто шукає інформацію.

У той же час в Генеральній прокуратурі запевняють, що жодним чином не втручатимуться в професійну діяльність і особисте життя журналістки і головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької.

У Генпрокуратурі пояснюють, що їм необхідно перевірити дзвінки тих, з ким спілкувався глава НАБУ Артем Ситник, обговорюючи інформацію, яка, на думку слідства, не підлягає розголошенню. Йдеться про дані слідства на підставі опублікованої в інтернеті аудіозаписи, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ.

Зокрема, мова йде про кримінальному провадженні від грудня 2017 року стосовно директора НАБУ, який на зустрічі з журналістами обговорював деталі особистого життя колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика і його дружини Ірини Німець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation