Скандал у приватному коледжі Рівного. У батьків збирали гроші на особисті потреби сім’ї директора

У Рівненського приватного економіко-гуманітарного та інженерного коледжу є діюча ліцензія Міносвіти, а у батьків на руках платіжки на десятки тисяч за навчання.

Однак минулого тижня три сотні студентів виявилися на вулиці, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Приватний коледж перетворився в неконтрольований механізм викачування грошей з батьків. Кореспондент ТСН.Тиждень Сергій Гальченко отримав документи, які свідчать про мільйонні витрати коштів директором навчального закладу на себе і наближених осіб.

У вересні 2016 роки батьки виявили, що на рахунку коледжу є борг в 23 тисячі гривень. “Нас в жовтні на місяць відпустили на вимушені канікули. Сказали, що на рахунку коштів немає. Коледж – банкрут. Або ми платимо знову, щоб продовжувати вчитися, або ми повинні йти”, – розповіла студентка коледжу Наталія Табачук.

Батьки, щоб врятувати коледж, другий раз оплатили за навчання.

Читайте також: Жорстка помста патрульних поліцейських водієві підірвала інтернет
Директора Петра Тадеєва рада засновників коледжу звільнив. Серед цих засновників є місцевий економіко-гуманітарний університет на чолі з ректором Анатолієм Дем’янчуком.

“Грошей немає. Існувати нема за що, але все одно видаються накази на преміювання”, – розповів ректор Міжнародного економіко-гуманітарного університету.

Дем’янчук з іншими засновниками коледжу провів аудит і виявив досить багато фактів. Наприклад, на зарплати восьми осіб з січня до вересня витратили майже 800 тисяч гривень або половину всього фонду заробітної плати. У списку був директор Петро Тадеєв, його дружина, син і невістка. Але при цьому взимку діти не вчаться через холод в аудиторіях.

“Були непристосовані приміщення для дітей. Коли був опалювальний сезон – діти не навчалися. Вони були на вимушених канікулах. Навчання були сумбурні”, – сказала голова батьківського комітету Неля Кравчук.

Оскільки Тадеєв почав паралельно працювати директором інституту в місцевому водному університеті, а подібне поєднання заборонено, стали відбуватися дивні речі. Він сам себе звільняє за згодою сторін з посади директора коледжу, пізніше переводить себе вже звільненого на посаду директора коледжу на громадських засадах. У 2015 році він себе знову призначає на посаду директора. На такі махінації, очевидно, навіть не звертали уваги в Міносвіти і обласної влади.

За три з половиною роки директор Петро Тадеєв наговорив по телефону на 35 тисяч гривень.

Сам Тадеєв живе в коледжі в заможному районі села під Рівним. Після звільнення призначали іншого директора, який за півтора року вивів коледж зі стану банкрутства в профіцит. Коледж переїхав з покинутого приміщення без опалення і спортзалу в корпусу університету.

Але недавно на порозі коледжу раптом знову з’явився Петро Тадеєв. Він переконаний, що звільнили його незаконно. Суд поновив на посаді, мовляв, підписи засновники підробили. Йому і його родині винні компенсацію в сумі 460 тисяч гривень.

Фактично грошей, які є зараз на рахунку коледжу, не вистачить, щоб виплатити йому компенсацію.

Рахунки навчального закладу заморожені судом за позовом старого-нового директора. Тому немає, ніж платити за оренду приміщення. Фактично діти кинуті напризволяще. Міністерство освіти, яке виступило гарантом дотримання прав цих дітей, до цього часу не надіслала навіть перевірку дотримання ліцензії.

“По-перше, питання щодо оплати вдруге – це не до Тадеєва. Я не був директором коледжу. Вони були змушені проплатити, щоб врятувати коледж. Це абсолютно не відповідає дійсності. Коледж завжди мав фінансові проблеми і ми завжди жили в борг” , – заявив Петро Тадеєв.

Щодо маніпуляцій зі звільненнями і призначеннями, то нібито український суд нічого не знайшов. Директор коледжу стверджує, що в кожному навчальному закладі працюють члени родини.

Тадеєв каже, що забере у коледжу гроші, визначені судом як моральна компенсація. Так зроблять і всі його родичі. “Однозначно, що ті гроші, які будуть присуджені судом, будуть повернуті, відповідно до чинного законодавства”, – заявив директор.

На наступний день після розголосу обласна влада зібрала всіх учасників під керівництвом заступника голови ОДА. Тільки зараз тут поставили ультиматум – якщо діти не почнуть вчитися, приїде перевірка з Міносвіти і вивчатиме питання про скасування ліцензії.

“Ви можете займатися чим завгодно, ви можете з’ясовувати обставини. Для нас важливо, щоб щодня, згідно навчальних планів, діти були охоплені навчанням. Відповідно до угод, батьки оплачували кошти”, – сказав заступник начальника Управління освіти і науки Рівненської ОДА.

На наступний день відновлений директор Тадеєв запросив студентів до нову будівлю коледжу, яке він наспіх орендував. Схоже, тут дітям теж не буде, де займатися спортом, так як приміщення з дірками в підлозі важко назвати спортзалом. За словами студентів, аудиторії для навчання просто замалі. Очевидно, на прикладі цього коледжу розкрилися проблеми приватної освіти в Україні, а саме його неконтрольованість з боку держави. Фактично труднощі приватного коледжу стали приватними для батьків 300 студентів. Багато років вони періодично не вчилися, їх гроші направляли на особисті забаганки керівництва і дізналися про це лише після того, як студенти опинилися на вулиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation