НАБУ розслідує справу щодо формули на газ «Дюссельдорф+»

Про підозру Нацбюро ще нікому не оголосило, бо все ще триває досудове розслідування.

Детективи НАБУ проводять досудове розслідування прийнятої Кабінетом міністрів формули формування ціни на газ «Дюссельдорф +» в кримінальній справі №42017000000003009 з попередньою кваліфікацією за частиною 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Про це повідомила керівник Управління зовнішніх комунікацій НАБУ Дарина Манжура.

«В рамках досудового розслідування досліджуються обставини встановлення протягом 2016-2017 років державних регульованих цін на природний газ для забезпечення суспільних інтересів шляхом прийняття Кабінетом міністрів України відповідних постанов від 27.04.2016 №315 та від 22.03.2017 №187», – йдеться в повідомленні .

За інформацією Манжури, про підозру поки нікому не оголошено, досудове розслідування триває, і про його деталі не повідомляється, оскільки інформація засекречена (потрапляє під статтю 222 Кримінального кодексу, де сказано про збереження таємниці досудового слідства).

Нагадаємо, стаття 364 КК передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років за зловживання владою або службовим становищем. У той же час, згадані постанови Кабміну №315 і №187 стосуються встановлення формули для формування ціни на газ на підставі ціни імпортного природного газу в німецькому газовому хабі (NCG), яка визначається згідно з даними агентства Platts European Gas Daily (так звана формула «Дюссельдорф +») .

З березня 2017 року НАБУ також веде розслідування щодо прийняття НКРЕКП постанови про формулу формування ціни на вугілля (аналогічна формула «Роттердам +»). Директор НАБУ Артем Ситник раніше заявляв про складність справи навколо встановлення методики розрахунку ОРЦ і відзначав велику кількість спекуляцій навколо цієї справи.

Між іншим обидві формули («Дюссельдорф +» і «Роттердам +») були прийняті для ціноутворення на ринку газу і вугілля на вимогу західних партнерів України – Єврокомісії і МВФ. У березні 2018 року в МВФ в черговий раз заявили, що очікують від України ринкового формування ціни на газ для населення (зараз ціна природного газу для домогосподарств зафіксована, тобто, регулюється державою).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation