АМПУ проводить оборудки за допомогою фірм братів Суркісів

В кінці лютого Херсонська філія Адміністрації морських портів України провела тендер на днопоглиблення акваторії Херсонського порту вартістю 127 млн ​​грн. У ньому взяли участь всього дві компанії: китайська China Harbour Engineering company Ltd. і новомосковська фірма «СМД-Інвест». Переможцем торгів стала саме «СМД-Інвест», яка зробила мінімальну цінову пропозицію – 120,2 млн гривень. Китайська компанія, зазвичай гнучка в своїх пропозиціях, на цей раз відмовилася знижувати початкову вартість робіт. Втім, це не єдина дивина нинішніх торгів. China Harbour є дочірньою компанією фірми China Communications Construction Company. Це найбільша компанія зі списку Global Fortune 500 з $16-мільярдним портфелем замовлень на будівництво і реконструкцію морських терміналів, мостів, аеропортів та інших споруд. Що стосується «СМД-Інвест», це маловідома компанія з Дніпропетровської області, яка числиться за приватним підприємцем Дмитром Демченко і має статутний капітал 120 тисяч гривень.

Дивно й те, що новомосковська компанія змінила вид діяльності тільки влітку минулого року. Раніше вона займалася оптовою торгівлею, а потім раптом переключилася на будівництво водних споруд. На сьогоднішній день «СМД-Інвест» претендує на отримання підрядів АМПУ на днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського і Маріупольського морських портів (500 млн гривень), а також Дніпро-Бузького та Миколаївського портів (211 млн гривень).

Якщо подивитися на тендери, в яких бере участь «СМД-Інвест» з 2016 року, з’ясується, що їх діапазон досить широкий. Компанія брала участь в тендерах на поставку комунальникам сталевих труб, техпідтримку IT-інфраструктури «Укрзалізниці», ремонт дахів, розчищення берега Дніпра.

У липні минулого року фірма підписала з комунальним підприємством «Водно-спортивний комбінат» Дніпровського міськради контракт вартістю 180 млн гривень на реконструкцію воднолижного стадіону в Дніпрі. Примітно, що натхненником цього проекту вважається один із співвласників групи «Приват» Олексій Мартинов, який очолює воднолижну федерацію України. А мер Дніпра Борис Філатов особливо не приховує, що до приходу на посаду був «адвокатом групи «Приват», і разом зі своїм партнером Геннадієм Корбаном працював заступником головного «приватівця» Ігоря Коломойського в Дніпропетровській облдержадміністрації в 2014-2015 роках.

Якщо вірити документам, 100% власником і директором «СМД-Інвест» числиться якийсь Дмитро Демченко. Це 41-річний приватний підприємець з Дніпра, який при Януковичі перебував у Партії регіонів і був депутатом Новомосковської районного ради.

Виникає закономірне питання, як нікому не відомому підприємцю вдалося стати одним з найбільших підрядників свого регіону при новій владі? Однозначної відповіді на це питання немає, але підказкою може бути той факт, що восени 2015 року Демченко засвітився під час виборів мера Дніпра, ставши членом виборчої комісії на одній із дільниць, де представляв на той момент кандидата на пост градоначальника Бориса Філатова.

Перемоги в воднолижному і портовому тендерах – не єдине досягнення «СМД-Інвест». Також в його активі кілька підрядів від замовників у Львові, зокрема, на підключення свердловин компанії «Львівгазвидобування» (дочка «Укргазвидобування») на 3,8 млн гривень, і поставку труб «Львівводоканалу» на 3,9 млн гривень. Ці компанії – великі клієнти енергопостачального монополіста Львівської області «Львівобленерго», яке включають в орбіту братів Григорія та Ігоря Суркісів, що виглядає незвичним збігом. Адже рахунки «СМД-Інвест», як з’ясувалося, відкриті в Акцент-банку (А-Банк), центральний офіс якого базується в Дніпрі, і власниками якого значаться брати Суркіси. Ходять чутки, що Філатов все більше віддаляється від Ігоря Коломойського, який перебуває в опалі у Адміністрації президента, в сторону Ігоря і Григорія Суркісів.

Які справжні цілі «СМД-Інвест» і як саме буде використовувати компанію АМПУ, буде зрозуміло в квітні. Саме на цей термін заплановані найбільші тендери на проведення днопоглиблювальних робіт. Поки можна тільки припускати, що Петро Порошенко напередодні виборів зробить все, щоб максимально наблизити до себе ключових бізнесменів і впливових осіб в регіонах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation