Як Рамі Абу Шамсія з Медакадемії Шупика пов’язана з Раїсою Богатирьовою

Скандал, який став доступний широкому загалу з початку березня, набув масштабів міжнародного. Під загрозою опинилася репутація Національної медичної академії післядипломного навчання ім. П. Л. Шупика. Причина скандалу – жадібність доктора Рамі Абу Шамсії.

У минулій публікації «Мільйони для Рамі» від 10 березня 2018 роки ми розповіли, як доктор Рамі Абу Шамс продовжує своє кримінальне збагачення в стінах цього закладу, як протестують проти створеної ним системи поборів іноземні учні, які прямо заявляють про кримінальному угрупованні в стінах академії. Про те, як в найстарішому навчальному закладу в медичній сфері України почали штампувати де-факто фальшиві дипломи, а також про можливі наслідки, які може мати подібна «діяльність» Рамі Абу Шамс для престижу української вищої освіти.

Класика жанру: на злочини скаржтеся … злочинцеві!

Ми, журналіст і активісти МОЗ України, поклавши руку на серце, звичайно, не сподівалися, що Рамі буде звільнений на наступний же день після появи цієї статті, але плекали надію хоча б на «розбір польотів» в Академії ім. Шупика. І навіть уявити собі не могли, що замість спроби очищення, корупційна система перейде до агресивної захисту.

Учень з Ірану Махмуд Ч., який скаржився нам, що не хоче отримати «полуфальшівий диплом», спробував потрапити на прийом до ректора Юрія Вороненко. На жаль, але перша особа академії відмовилося вислухати розповідь про порушення закону у ввіреному йому закладі. І людини, який, до речі, платить за своє навчання державі Україна круглу суму в валюті, відправили з його проблемами до проректору Олесеві Гульчій. Багатогодинне очікування в приймальні закінчилося навіть гірше, ніж нічим. Махмуду Ч. сказали йти … Ви не повірите, – до Рамі Абу Шамсія! Тобто, про кримінальне збагаченні доктора Рамі учень з Ірану повинен був розповідати … самому доктору Рамі.

Справедливо вважаючи таку пропозицію знущанням, Махмуд вирішив звернутися до посла Ірану в Україні. Так місцева українська корупція, хоча і з палестинським акцентом, перейшла в ранг проблем міждержавних.

Проректору Гульчій доручили і службове розслідування з приводу тієї самої перевірки СБУ. Яка, як відомо, виявила в Академії післядипломного навчання класичні «мертві душі» – в кількості понад 50 осіб. Іноземні учні, як встановила наша спецслужба, здобували освіту в Академії ім. Шупика тільки на папері. А насправді замість занять спокійно проводили час з сім’єю у себе на батьківщині або ж весело подорожую по світу. Така своєрідна опція входила в перелік додаткових послуг, які – за додаткову плату – надавав в.о. завідувача відділом міжнародних зв’язків Рамі Абу Шамс.

Система своих не здає, або «Я закрию цей« Антикор! »

Своє службове розслідування пані Гульчій почала проводити дуже активно, але – досить своєрідно. Активісти МОЗ розповідали: замість пошуку винних в академії почали шукати, звідки з’явилася витік інформації. А всім співробітникам влаштували тест на лояльність: веліли терміново, протягом тижня сфальсифікувати документи. Які повинні були підтвердити, нібито студенти-іноземці – всупереч результатам перевірки – взагалі нікуди не виїжджали, а старанно освоювали складну медичну науку.

До тиску на викладачів підключився і особисто ректор Академії післядипломної освіти Юрій Вороненко. Юрій Васильович діяв вже не натяками, а грубої адміністративної силою – за непокору погрожував звільненням. Чи не підробиш документ – не працюватимеш! А якщо підробиш? ..

В цьому випадку під кримінальну відповідальність потрапляли вже самі співробітники академії. Які задавали ректору цілком резонне питання: «А що ж нам говорити на допитах в СБУ, якщо слідувати покаже документ про перетин цими іноземцями державного кордону України?».

На вченій раді академії 14 березня про випадки корупції, про великому скандалі, про репутаційні ризики для Національної академії не було сказано жодного слова. Зате найбільш обговорюваний питання в кулуарах: кому дзвонив з погрозами ректор Вороненко, а кому – проректор Гульчій.

Головним адвокатом доктора Рамі ректор Юрій Вороненко призначив начальника відділу кадрів Академії ім. Шупика Дмитра Бригинця, колишнього, до речі, офіцера КДБ. Система, наїжачившись усіма можливими засобами, зв’язками і людьми, ревно захищала своє право на корупцію і була готова боротися з усяким, хто міг зазіхнути на нього. Навіть якщо цей хтось – закон.

Минюст

Разом з Рамі Абу Шамсії пан Бригинець, який не має ніяких наукових звань, але отримує чи не найвищу зарплату в академії, розповідав усім співробітникам про свої зв’язки на самому що ні на є державному верху. І що їм удвох з Рамі по плечу навіть … закрити Національний антикорупційний портал! За те, що ми своїми публікаціями посміли винести сміття з хати … Великі гроші і довіру начальства треба відпрацьовувати.

Звичайних співробітників академії, які не входять в команду доктора Рамі, працюють чесно і не вимагають хабарів, така ревна підтримка заплямування власної репутації Абу Шамсії трохи шокувала. Тим більше що міське управління СБУ продовжує слідство за фактом порушень закону. І судячи з доказової бази, факти вдалося зібрати неспростовні.

Щоб розібратися в причинах такої, що не дуже властивої для бюрократії стійкості, ми копнули трохи глибше, ніж зазвичай. І виявили дуже багато цікавого!

До своїх і зі своїми, або Вотчина Богатирьової

Так, ланцюжок зв’язків керівництва академії несподівано вивела нас на перших осіб колишньої української влади …

Відомий діяч режиму Віктора Януковича Раїса Богатирьова, як розповідають медики, на посаді міністра охорони здоров’я мала своїх яскраво виражених улюбленців. До яких належала з усією душею і навіть більше: в тому числі, і в частині розподілу матеріальних благ, а також спільної реалізації певних фінансових схем. У когорті таких улюбленців Національна медична академія післядипломної освіти вважалася номером один. А в числі близького кола спілкування – ректор, колишній член Партії регіонів Юрій Вороненко.

У смутні для команди Януковича дні, коли на вулицях вже щосили бушувала Революції гідності, а адмінресурс намагався змінити хід історії і вплинути на бюджетників, вимагаючи від них лояльності і неучасті в акціях протесту, тіньовий штаб МОЗ розміщувався саме тут, на Дорогожицькій, 9 З благословення першої особи, ректора- «регіонала» Юрія Вороненка, саме в будівлі академії мистецтв команда Раїси Богатирьової проводила ті самі горезвісні зустрічі з учнями, співробітниками, на яких вимагала ставати під прапори донецької команди.

Сьогодні про це не прийнято говорити, але саме тут засідав тіньовий штаб і в ті самі темні для України лютневі дні 2014 року, коли колишня влада розстрілювала на київських вулицях Небесну сотню … Сама Богатирьова приїжджала, а потім залишала будівлю Національної академії, а найближчі члени її команди були присутні постійно, допомагаючи силовикам впоратися з «заворушеннями».

Після втечі Януковича і звільнення Раїси Богатирьової в Академії ім. Шупика в терміновому порядку змінили весь проректорскій склад. Але! Всупереч всілякої логіці два заступника Богатирьової – Олександр Толстанов та Раїса Моїсеєнко – отримали тут посади проректорів.

Примітно, що зайняли вони свої посади з великими труднощами. Під час голосування на вченій раді – незважаючи на повністю лояльну лічильну комісію, а також наполегливі дзвінки ректора Юрія Вороненка та першого проректора Юрія Вдовиченко керівникам кафедр з вимогою підтримати – кожен з претендентів отримав від 20 до 30 голосів «проти» …

Разом з Толстанова та Моїсеєнко в Національній академії з’явилася і професор Олеся Гульчій. З якої ректора пов’язують тісні стосунки з часів їхньої спільної праці на одній кафедрі в Національному медичному університеті ім. О. Богомольця. Так-так, та сама пані Гульчій, яка сьогодні активно протегує Рамі Абу Шамсі, при цьому «розслідуючи» його незаконні дії, і з благословення ректора воює з неугодними.

«Зачистка» в очікуванні «донецьких»

Цікава деталь: перед тим, як зайняти проректорскій пост в Національній медичній академії, професор Гульчій двічі робила «походи у владу». Спочатку в рідному медичному університеті, – під час хвороби ректора Віталія Москаленка. Розпускаючи чутки про нібито критичної ситуації зі здоров’ям шефа. Наступна спроба – в Інституті громадського здоров’я ім. А. Марзєєва Національної Академії медичних наук України. По накатаній старою схемою. Тобто, під час хвороби директора Андрія Сердюка …

В обох випадках колективи успішно повставали проти Гульчій. І вона дуже швидко бувала звільнена. Наприклад, в медичному університеті Олеся Гульчій встановила своєрідний рекорд: ректор звільнив її за дві години!

Возз’єднання в одному колективі відразу трьох менеджерів з колишньої системи призвело до того, що в медичному середовищі Національну медичну академію післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика нині називають не інакше, як «Клуб Раїси Богатирьової». Ім’я якої тут, до речі, згадується на всіх офіційних заходах! І якнайшвидшого повернення її у владу вище керівництво чекає з неприхованим нетерпінням …

Одним з підтверджень цієї ситуації є своєрідна зачистка території академії від «зайвих» людей. Тих самих чесних вчених з ім’ям, які тримають на своїх плечах українську науку, приносячи Національної академії повагу і шану колег усього світу, але які заважають «Клубу Богатирьової» заробляти гроші, використовуючи корупцію, шантаж і здирство.

«Ви особисто переслідуєте неугодних”

Яскравий приклад – цькування професора Наталії Швець, яка вже 30 років очолює кафедру терапії. На вчені заслуги пані Швець ніхто не звертає уваги, натомість від неї вимагають звільнити місце для іншої людини. Наближеного до команди Богатирьової.

Витяги зі свого відкритого листа до ректора академії Юрію Вороненко Наталія Іванівна дозволила опублікувати нашому сайту. «Мені дуже ніяково, що маючи п’ятдесятирічний стаж роботи у вищій школі, я змушена вперше в житті захищати свою честь і гідність від вас, Юрій Васильович. І не тільки в стінах академії, але навіть в правоохоронних і контролюючих органах. Я впевнена, що саме ви є організатором цього цькування, яка триває вже понад рік. Таким чином, ви намагаєтеся звільнити місце для свого ставленика. Але при чому тут колектив кафедри, над яким ви цинічно знущаєтесь?! ..

Чого варті ваші підлеглі Толстанов та Моїсеєнко, які свого часу ревно служили злочинному режиму Януковича, порушуючи загальноприйняті норми лікарської етики, поняття честі і совісті, особисто використовували медичні методи знущання над ув’язненою лідером тодішньої опозиції Юлією Тимошенко. Замість юридичної і моральної люстрації за свої злодіяння після Революції гідності вони були пригріти вами і працевлаштовані за досить непрозорою процедурою на високих посадах. Я дуже рада за вас, що свого часу громадськість не звернула на це увагу …

Про моральні якості Бригинця і Гарбарчука я взагалі не хочу говорити. Яка мораль може бути у кагебістів, які все своє життя працювали в системі, яка боролася проти власного народу, гнобила, яка знищувала еліту нації? .. А підставою для цькування кадебісти вважали саме анонімки, які самі ж писали «лівою ногою» і які використовують сьогодні і проти мене…

Хоча ви прекрасно знаєте, що Закон України категорично забороняє розглядати анонімки, ви прислали на кафедру комісію нібито для перевірки викладених у анонімному зверненні фактів … Юрій Васильович, я вимагаю припинити необґрунтоване переслідування і знущання над кафедрою, яка протягом багатьох років відрізняється ритмічною і плідної роботою … Раніше ви самі неодноразово на цьому наголошували … Вимагаю від вас негайно розглянути моє звернення і повідомити про результати колектив кафедри у встановлений законом термін »…

Після появи цього листа начальник відділу кадрів Національної медичної академії Дмитро Бригинець особисто дзвонив на кафедру терапії, погрожуючи її розформувати. І додав: він буде особисто просити головного лікаря клінічної бази розірвати договір про розміщення кафедри. Найпікантніше в цій ситуації, що даними лікарем є … чоловік проректора Олесі Гульчій.

Замість епілогу:

Фальшиві вибори, «свій» лікар Борис Тодуров та СБУ, яку «контролює» доктор Рамі

Посада ректора Національної медичної академії Юрій Вороненко отримав в кращих традиціях комуністичного режиму – на безальтернативній основі. Всі потенційні суперники були професійно видавлені з дистанції ще задовго до дня голосування. Втім, у пана Вороненко залишалася ще одна маленька проблема: стан здоров’я.

У медичній картці Юрія Васильовича значилися кілька важких інфарктів, неодноразові операції стентування і аортокоронарного шунтування.

Справитися з проблемою допоміг близький друг Вороненко та одночасно його лікуючий лікар – доктор-кардіохірург, глава Інституту серця Борис Тодуров. Який впевненими рухами … фальсифікував дані медичної карти ректора академії. І фактично дозволив керувати освітнім закладом людині з явною інвалідністю. В якості подяки пану Тодурову створили кафедру в структурі академії. Як стверджують фахівці, необхідності в її створенні не було ніякої.

При цьому, що сам Борис Тодуров – людина далеко не бідна. За інформацією Центру протидії корупції, тільки лише в минулому році, як випливає з його декларації, пан Тодуров обзавівся квартирою за мільйон гривень площею 48 квадратних метрів, дружина ж лікаря напередодні новорічних свят стала власницею величезних апартаментів в елітному комплексі «Новопечерські Липки» (вартість квартири в 100 квадратних метрів становить понад 200 тисяч доларів). Також у сім’ї Тодурова під Києвом є володіння з озером загальною площею в 700 квадратів. При цьому, незважаючи на всі дорогі покупки, сімейні заощадження в сумі 400 тисяч доларів залишилися недоторканними. Доктор Тодуров забув, правда, вказати в декларації машину «Хюндай» вартістю понад 800 тис. Грн., Яку, за його словами, йому подарувала донька.

… Ми дуже сподіваємося, що кримінальне провадження СБУ України, яке – з його слів – нібито контролює (!) Доктор Рамі Абу Шамсія, буде доведено до логічного завершення. І в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дасть належну оцінку викладеним тут фактами.

Ми ж продовжуємо відслідковувати ситуацію в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика. І не тільки ми, а й громадські організації, що займаються боротьбою з корупцією, активісти МОЗ і центральне телебачення …

А В ЦЕЙ ЧАС В ОДЕСІ

За схемами Партії регіонів

Захиталося сьогодні крісло і під колишнім однопартійцем Юрія Вороненко – ректором Одеського медичного університету, екс-довіреною особою Віктора Януковича на виборах 2010 року, організатором антиМайдан в 2014 році Валерієм Запорожаном. Активісти зібрали незаперечні свідчення його фінансових зловживань. За їх словами, за незаконними схемами ректор Запорожан продав гуртожитки на вулицях Малиновського і Ковалевського; центральну науково-дослідну лабораторію на вулиці Бєлінського (зараз там знаходиться один з найдорожчих ресторанів Одеси «Олександрівський»); стадіон на вулиці Мечникова, на місці якого побудовані житлові будинки; кафедру іноземних мов на вулиці Пастера.

Як говориться в статті, Відставка ректора Одеського медуніверсітету Запорожана на часі Запорожан закрив лікарні для хворих на СНІД і передав ці споруди церквам московського патріархату, знищував університетські лікувальні бази, готуючи їх до продажу, фактично поставив медуніверситет на грань виживання. Свого часу високі покровителі з команди Януковича закривали на це очі, як і в випадку з Юрієм Вороненко. Але після Революції гідності індульгенція цих двох панів чомусь залишилася дійсної.

Залишилося сподіватися, що ненадовго …

Руслан Якушев, Антикор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation