Богатирьова Раїса Василівна – біографія, компромат

Раїса Богатирьова – біографія

Раїса Богатирьова народилася на території Челябінської області в місті Бакал, 6 січня 1953 року в сім’ї робітників.

Раїса Богатирьова – освіту

Після закінчення школи, в 1970 році, пішла працювати на Краматорську швейну фабрику швачкою-мотористкою.

Далі надійшла до Харківського медичного інституту, який закінчила в 1977 році, отримавши кваліфікацію – лікар.

Після завершення навчання в медінституті, в період з 1977 по 1979 рік Богатирьова в горлівської міської лікарні №2 працювала лікарем-інтерном.

У період з 1979 по 1980 рік працювала на Новокраматорському машинобудівному заводі акушером-гінекологом.

У 1980 році перейшла працювати в Краматорську центральну міську лікарню, де в наступні десять років пройшла робочий шлях від акушера-гінеколога до головлікаря.

Раїса Богатирьова – політика і зв’язку

У 1990 році Раїса Богатирьова стає народним депутатом України.

У період з 1994 по 2000 рік працювала на різних посадах: заступника, першого заступника і міністра охорони здоров’я України.

У 2000-му – науковий консультант Президента Леоніда Кучми. У тому ж році, будучи членом Християнсько-демократичної партії (ХДП), Богатирьова була обрана народним депутатом України на довиборах в Донецьку. За деякими даними, обратися до парламенту в тому ж окрузі збиралися бізнесмен-мільярдер Рінат Ахметов і заступник голови обласної ради Борис Колесников, проте вони поступилися мандат депутата Богатирьової – близькій подрузі дружини президента Людмили Кучми.

У 2000 році в третій раз поспіль стає народним депутатом України.

У 2001 році вступає Партію регіонів, потім входить в фракцію цієї партії у Верховній раді України.

У Раді керувала фракцією Партії регіонів, працювала в різних комітетах, в тому числі і бюджетному.

У 2006 році, після завершення парламентських виборів, від Партії регіонів Богатирьова була одним з головних переговірників в діалозі з Нашою Україною.

У 2007 року обіймає посаду секретаря РНБО.

У 2012 році Віктор Янукович призначив Раїсу Богатирьову на посаду Міністра охорони здоров’я України.

Раїса Богатирьова – бізнес

Фармацевтичний бізнес сім’ї навряд чи був би таким прибутковим, якби не місце Раїси Богатирьової у владі.

Олександр Богатирьов – один з її синів – офіційно є членом наглядової ради і власником великого пакету акцій харківської фармакологічної фірми «Біолік», яка вже була в епіцентрі корупційного скандалу – продавали свою продукцію за завищеними цінами для українських медпідприємств за результатами тендерів. За підсумком в ЗМІ підрахували, що в 2009 році ці зловживання принесли збитків на 9 мільйонів. І Богатирьова на той час була почесним президентом Тендерної палати України – органу, який перевіряв законність держзакупівель, але був звинувачений у масштабних порушеннях і корупції, і, в наслідку, закритий.

  • 27 вересня 2011 року найбільша російська фармацевтична компанія ВАТ «Фармстандарт» отримала дозвіл Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій ЗАТ «Біолік», основне виробництво якого знаходиться в Харкові.

На той час секретар Радбезу і один з лідерів Партії регіонів Раїса Богатирьова була почесним президентом харківського підприємства «Біолік». І, за неофіційною інформацією, вона з сином Олександром буливласниками цього підприємства. ЗАТ «Біолік» випускає іммуномоделірующіе ліки ( «інтерферон», «іммуноглобіна»), нібито дуже ефективні для профілактики грипу, а також препарат «Ліпін» для лікування різноманітних захворювань легенів.

ВАТ «Біолік» виробляє імунобіологічні та інші лікарські засоби. У 2009 році чистий дохід підприємства склав 103 940 000 грн (+ 25,9% до 2008 року), чистий прибуток – 33,99 млн. грн (зросла в 4,7 рази).

ВАТ «Фармстандарт» володіє чотирма заводами загальною потужністю 1300000000 упаковок в рік. Оборот компанії в 2009 році склав 24100 млн руб. (6,27 млрд грн; + 68%). До моменту продажу ВАТ «Біолік» був однією з найбільш швидкозростаючих компаній на українському ринку продуктів здоров’я. Філії компанії працюють в 50 містах України.

  • 11 травня 2012 року. Міністерство охорони здоров’я України за результатами тендерів уклало низку угод на постачання вакцин на загальну суму 60,77 млн. Грн.

Зокрема, вакцину для профілактики дифтерії, правця і гепатиту В для дітей (новонароджених) міністерство закупить у ПАТ «Фармстандарт-Біолік». За даними SMIDA, син міністра охорони здоров’я Олександр Богатирьов входить до наглядової ради цього підприємства і володіє 20% акцій фірми. 55% акцій харківського заводу належить російській групі «Фармстандарт», ще 22% належать Олександру Забудкіну, виконавчому директору донецького ТОВ «Сінбіас Фарма», члену ради директорів російського виробника ліків «Верофарм». «Фармстандарт-Біолік» отримає на свій рахунок 10,87 мн грн.

Крім того, в 2008 році Кабмін відніс трамадол до наркотиків, після чого сама Богатирьова і ряд близьких до неї політиків-фармацевтів «перекваліфікувалися» в «адвокатів» препарату, в залежність від якого потрапили мільйони українців. І саме їх фармакологічні компанії, в мільйонних кількостях виробляли трамадол.

Богатирьову також звинувачували в лобіюванні виробництва сумнівних вакцин. РНБО наполягав на обов’язковому вакцинацію навіть тоді, коли від неякісних вакцин почали гинути діти.

Однак бізнес сім’ї Богатирьової не обмежувався галуззю фармакології – чоловік Богатирьової багато років при різній владі успішно заробляє гроші в українському фонді підтримки підприємництва. Гроші через цю структуру проходять великі – не стільки бюджетні, скільки надходження зі всіляких міжнародних фондів і банків.

Ігор Богатирьов-молодший, також при різній владі, працює в УФПП з 98 року. У минулому був одним з директорів з будівництва компанії «Укренерго». Вибивав у міжнародних організацій гроші на будівництво ліній електропередач від рівненської АЕС до Києва – 200 мільйонів євро. Куди поділися гроші знову ж незрозуміло, але в результаті розглядів був звільнений з посади. Незабаром після цього за допомогою батьків пересів на посаду в.о. голови «Укренерговугілля», колишнього «Донецьквугілля».

Відзначають також, що сім’я Богатирьових відома і в зв’язку з рейдерством. Сини Богатирьової захопили в Києві, будучи депутатами держради, близько 240 гектарів землі. Пізніше були фігурантами безпрецедентного захоплення двох найбільших в Україні фармакологічних підприємств. Причому в змові з представниками іншої держави. І РНБО, природно, закрило на цей факт очі.

До того ж, як повідомляють деякі інтернет-ресурси, Бондаренко Ірина Миколаївна, дружина Ігоря Богатирьова, разом з близьким до Бориса Колеснікова Михайлом Ляшко на прізвисько «Міша Косий» володіє бізнесом з нелегального виробництва сигарет торгових марок, що належать «Філіп Морріс».

Раїса Богатирьова – компромат

«Я не боюся тому, що мені нема чого боятися. Я не пов’язана з криміналом, я не забирала теплоходи, паровози, у мене немає підприємств, я не займаюся бізнесом. Я живу там, де жила 10 років тому », – стверджувала колись Богатирьова («Фраза», 6 липня 2005 року).

Проте, згідно з інформацією з відкритих джерел, Богатирьова носить одяг фірм «Гуччі», «Луї Віттон», «Шанель» і їздить на дорогій машині – Porsche Cayenne Turbo.

Земля під Києвом

У листопаді 2004 року з’явилася інформація про те, що депутати Київради прийняли рішення про передачу понад 300 га в кліматичному курорті поблизу столиці 170 приватним особам, серед яких була і Раїса Богатирьова (майже 2 га). Цю інформацію вона не коментувала.

Розголошення інформації

13 червня 2005 року Раїса Богатирьова та адвокат Андрій Федур оприлюднили інформацію про рух коштів на рахунках Пенчуків, які звинуватили Бориса Колесникова у вимаганні. Генпрокуратура повідомила про порушення кримінальної справи за розголошення інформації щодо Федура і Богатирьової. Богатирьова заявила, що прокуратура їй мститься і втручається в її приватне життя.

Незаконне фінансування виборчої кампанії Януковича

У липні 2005 року в ЗМІ з’явилася інформація про причетність Богатирьової до тіньових схем фінансування виборчої кампанії кандидата в президенти Віктора Януковича. Йшлося про переміщення коштів з Мінтрансу. У Генпрокуратурі заявіліа, що не перевіряли її причетність до зловживань в Міністерстві.

Відхід з політики до Ющенка

24 грудня 2007 року Президент Ющенко призначив Раїсу Богатирьову на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). Спостерігачі одразу ж припустили, що цей крок глави держави міг бути продиктований або бажанням стримати президентські амбіції новообраного прем’єр-міністра країни Тимошенко, або наміром отримати підтримку з боку опозиції в особі Партії регіонів аж до розширення парламентської коаліції за рахунок її представників. З іншого боку, було висловлено думку про те, що призначення Богатирьової стало «частиною плану, покликаного розколоти опозицію і послабити її лідера Віктора Януковича». Богатирьову в пресі називали найближчим Януковичу людиною в Партії регіонів. Її також називали «людиною Ахметова», головного спонсора Партії Регіонів. На думку аналітиків, перехід Богатирьової в РНБО «напевно був з ним погоджений», оскільки він потребував гарантії недоторканності, а створюване опозиціонером Януковичем тіньовий уряд дати їх не могло. Тим часом, пропозиція Богатирьової обійняти посаду секретаря Ради безпеки стало приводом для скандалу в партії, оскільки незадовго до цього Янукович заявив про перехід в жорстку опозицію до діючої влади.

25 грудня 2007 року на засіданні президії керівництво партії заборонило Богатирьової займати пост секретаря РНБО. Янукович при цьому підкреслював, що якщо Богатирьова прийме інше рішення, то «на цьому її діяльність як політика припиняється». На тому ж засіданні Янукович, який став главою фракції Партії регіонів у Верховній Раді, призначив Богатирьову одним зі своїх 12 заступників. Однак уже 26 грудня представник ПР Сергій Льовочкін заявив про те, що партія не буде застосовувати санкцій до Богатирьової в разі її згоди обійняти посаду секретаря Ради національної безпеки оборони. Сама Богатирьова свою позицію з приводу того, що відбувається офіційно не оприлюднила.

Проте, конфлікт в ПР цим не вичерпався. У вересні 2008 року політрада Партії регіонів виключила Богатирьову з партії. Однією з причин виключення називалися заяви Богатирьової, зроблені під час візиту в США і зустрічі з американськими інвесторами в серпні 2008 року, після «п’ятиденної війни» – збройного протистояння в зоні грузино-південноосетинського конфлікту, одним із наслідків якого стало «остаточне самовизначення двох де- факто держав пострадянського простору »і визнання Росією незалежності Південної Осетії і Абхазії. Лідер ПР Янукович підтримав визнання Південної Осетії і Абхазії, а Богатирьова назвала його точку зору «одноосібною» і таким, що «не є колективним рішенням партії, яке насправді може бути іншим». Політрада партії визнала заяву Богатирьової такою, що не відповідає їх позиції і виключила її з партійних рядів. У той же день слідом за Януковичем політрада привітала визнання незалежності Південної Осетії і затвердила відповідне звернення на цю тему.

Омолодження

До і після…

Після зимових канікул 2007 року країна побачила нову тоді ще «регіоналку» Раїсу Богатирьову. «Жіноче обличчя» партії геть заперечувала те, що вдалася до пластики. І пояснила зміни в зовнішності здоровим способом життя, що нічого не їсть після 18.00, а п’є лише воду. А тим, хто хоче виглядати також, порекомендувала відмовитися від пива, сигарет і кави.

Проте, колеги «здали» журналістам всі секрети Богатирьової, мовляв, вона зробила підтяжку шкіри обличчя та підборіддя. А також відкачала жир зі стегон, живота і сідниць. Здійснила вона це в Австрії або Швейцарії. Фахівці цей комплекс оцінили приблизно в 50 тисяч доларів. За іншими даним – близько 150 тис.євро.

Трамадол
У вересні 2008 року прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко звинуватила секретаря Ради національної безпеки Раїсу Богатирьову в причетності до незаконного обігу наркотиків. Зокрема, Прем’єр звинувачує секретаря Радбезу в причетності до незаконного розповсюдження трамадолу.

Довідка: Спочатку на виробництві та продажу трамадолу в Партії регіонів «піднялися» три людини: Янковський, Бахтєєва і Богатирьова. У розпал трамадольного скандалу, Богатирьова спробувала представитися противником вільного продажу трамадолу. А спочатку се було кілька іначе.Билі часи, коли трамадол можна було купити просто так. У 99-му мій стіроловскій трамадол можна було купити просто зайшовши в аптеку. Наркомани в ті роки ще не дуже шанували трамадол. “Системника” в основному кололися “чорної” і “гвинтом”, а трамал вважався “дитячим пустощами”, на кшталт трави, або того ж DXM (який до речі також проводиться або проводився Стіролом під торговою маркою “Атусин”).
Через кілька років журналісти поставили запитання про проблему трамадолової наркоманії Раїсі Богатирьовій, лікаря, екс-міністру охорони здоров’я, тодішньої голові фракції Партії регіонів і координатора парламентської більшості, а нині – голові РНБОУ. На той момент вже діяли обмеження торгівлі трамадолом, але саме на ці роки припав пік популярності цього синтетичного опиата. Раїса Василівна відповіла, що в нашій країні немає такої проблеми.

Ще через пару років, вже при нинішньому складі Кабміну, здається саме Раїса Василівна доводила, що трамадол горлівського виробництва – повністю легальний, а за нелегальними схемами проходить трем виробництва інших фармпідприємств.

Війна за контроль над ринком фармакологічних препаратів

Війна за контроль над ринком фармакологічних препаратів між угрупованнями «бізнесвумен від медицини» Тетяни Бахтєєвої і Раїси Богатирьової стала безкомпромісній і запеклій.

Надбанням гласності стало рішення Державної служби лікарських засобів від 12 грудня 2012, яке заборонило реалізацію вакцини проти гепатиту В виробництва фірми «Фармстандарт-Біолік». Одним із власників якої є Олександр Богатирьов, син міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової. За твердженням авторів сюжету на телеканалі «1 + 1», заборонили вакцину в результаті виникнення надзвичайних ускладнень у дітей після вакцинації. За словами журналістів, померли щонайменше шість дітей за офіційними даними і кілька десятків – за неофіційними.

І хоча тоді інформація, документально підтверджує смерть в результаті вакцинації, опублікована була, а МОЗ вийшов зі спростуванням, в розпорядженні ZN.UA виявилися документи, які стверджують: афера з вакцинами справді може стати одним з найжахливіших і безмежних злочинів, скоєних керівництвом Міністерства охорони здоров’я України та компанії «Фармстандарт-Біолік».

Слід зазначити, що рішення МОЗ про закупівлю ліків за бюджетні кошти у компанії, що належить синові міністра, містило очевидні корупційні мотиви. Більш того, керівництво МОЗ, здійснюючи закупівлі вакцин, які не відповідають єдиним міжнародним стандартом якості GMP і подібних вакцині проти гепатиту В, вчинила умисний злочин.

Закупівлі вакцин, вироблених невідомо де і невідомо як, зокрема вакцини БЦЖ, вже було предметом розслідування журналістів при міністрі О.Аніщенко. При Богатирьової корупційні схеми заробітку на здоров’я дітей збереглися.

Незважаючи на це, керівництва МОЗ домоглося в Кабміні відтермінування введення заборони на використання в Україні препаратів, які не відповідають стандартам GMP. Плануючи закупівлі, в Міністерстві охорони здоров’я прекрасно знали, що заборона набуде чинності з 1 січня ц.р., але провели закупівлі препаратів, вироблених без контролю якості GMP.

Очевидно також, що дії Держлікслужби містили очевидну політичну складову, оскільки явно грали на руку народному депутату Тетяною Бахтєєвої, яка сповнена рішучості замінити Богатирьову на посаді глави МОЗ. І ситуація спливла тільки тому, що фармринок контролюють дві структури: з одного боку – МОЗ, з іншого – Держлікслужба.

У вересні 2013 року тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з розслідування діяльності МОЗ встановила, що протягом минулого року Міністерство охорони здоров’я України переплатило за покупку лікарських препаратів 100 мільйонів гривень. Крім того, були виявлені множинні факти закупівлі міністерством препаратів, якість яких не було підтверджено.

Згідно з висновками комісії, єдиний вихід із ситуації, яка склалася, впровадження ряду змін, серед яких, – впровадження системи референтного ціноутворення, яка дозволить знищити практику компаній-постачальників щодо отримання надприбутків; контроль імпортних ліків шляхом введення механізму повного ліцензування; реформа в регуляторній політиці шляхом зосередження контролю за фармацевтичною галуззю в одній держструктурі – Держлікслужбі; впровадження в рамках МОЗ пілотного поректа прозорої системи електронних торгів під час проведення державних закупівель.

У 2004 році багато видань поширили інформацію про те, що депутатами Київради прийнято рішення, на підставі якого 170 приватним особам передається 300 гектарів землі, що знаходиться недалеко від Києва і розташованої в кліматичному курорті. Серед осіб, яким дісталися земельні ділянки, фігурувала також і Раїса Богатирьова, якій дісталося майже 2 гектари землі. Сама політик дану інформацію не коментувала.

У 2005 році разом з адвокатом Андрієм Федуром оприлюднили інформацію, в результаті якої стало відомо про рух всіх грошових коштів на банківських рахунках клану Пенчуків. На підставі цього проти Богатирьової і Федура Генпрокуратура порушила кримінальну справу, звинувативши з в розголошенні інформації.

У 2005 році в деяких ЗМІ була оприлюднена інформація про те, що політик має причетність до різного роду тіньових схем по фінансуванню виборчої компанії Януковича, який на той час балотувався в президенти.

28 липня 2001 року, випускники Києво-Могилянської Академії отримували дипломи, на цю подію виступала Раїса Василівна. Вона виголосила промову, яка багато в чому збігалася з тим виступом, яке виголосив у 2005 році Стів Джобс перед випускниками Стендфорда. Саме через цю помилку політик потрапила в рейтинг Forbe «5 PR-провалів українських чиновників».

У 2014 році народний депутат Олег Ляшко звинуватив політика в тому, що вона в робочий час перебувала в одному з найдорожчих магазинів Києва, де здійснювала покупки.

24 жовтня 2014 року пресслужба Генпрокуратури України оголосила політика в розивк, Раїса Василівна фігурує в справі за фактом заволодіння бюджетними коштами у великих розмірах, а також їх розтрати.

Раїса Богатирьова – хобі

Богатирьова в молодості багато приділяла уваги занять гімнастикою, зараз в літній і зимовий час відвідує відкритий басейн.

Раїса Богатирьова – сім’я

Політик заміжня, чоловік – Ігор Олександрович, має двох синів – Ігоря та Олександра.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation