Кононенко Ігор Віталійович – біографія, компромат

Ігор Кононенко – біографія

Ігор Віталійович Кононенко народився в місті Києві, 21 серпня 1965 року.

Ігор Кононенко – Освіта

Народився 21 серпня 1965 року в місті Києві. У 1982 році закінчив київську загальноосвітню середню школу № 45 і вступив до Київського автомобільно – дорожнього інституту.

Ігор Кононенко – Кар’єра

У 1984 – 1986 роках проходив службу в лавах ЗС СРСР.

У 1989 році закінчив з відзнакою навчання в Київському автомобільно-дорожньому інституті і отримав кваліфікацію інженера дорожнього руху.

1988-1990 рр – секретар комітету комсомолу КАДІ.

1990-1991 – заступник директора структурного підрозділу міського штабу студентського загону.

1991 – 1992 рр – комерційний директор МП “Транспорт”.

1992 – 1994 рр – комерційний директор АТ “Біржовий дім” Україна “. 1994 – 2005 рр – заступник, перший заступник генерального директора ЗАТ” Українська промислово – інвестиційний концерн “.

2004 – до нині – Голова Наглядової Ради ВАТ “Київське автотранспортне підприємство – 2240”.

Ігор Кононенко – Про персону

Кононенко задекларував 14,3 мільйона гривень доходів в 2015 році. 77 732 гривні це заробітна плата, а 14 243 500 гривень – дивіденди і відсотки.

У власності депутата знаходяться земельні ділянки площею 4654 і 2255 кв. м, будинки площею 1644 і 36,6 кв. м, квартира площею 236,6 кв. м, а також автомобіль Merсedes-Benz GL 600 2002 року випуску.

На утримання свого майна він витратив у 2015 році 361 859 гривень. У 2015 році депутат вніс 2 млн гривень на рахунки в банки. Всього ж на банківських рахунках у нього 2 981 514 гривень, номінальна вартість цінних паперів становить 26 239 380 гривень, розмір внесків до статутного капіталу товариства, підприємства чи організації – 15 млн 600 тис. Гривень. Сім’я Кононенко задекларувала лише автомобіль BMW X1 2012 випуску.

Нагадаємо, що Кононенко задекларував 15,2 млн гривень доходів в 2014 році і 30,1 млн гривень доходів в 2013 році.

Ігор Кононенко – Родина

Одружений, дружина – Кононенко Лілія Ігорівна (1966 р.н.), Діти: син – Кононенко Віталій Ігорович (1988 р.н.), Дочка Кононенко Дарина Ігорівна (1994 р.н.), Дочка – Кононенко Ольга Ігорівна (1999 р .р.).

Ігор Кононенко – Компромат і чутки

– 3 лютого 2016 року Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус на брифінгу заявив, що йде з поста через Ігоря Кононенко. “У мене і моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції або підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима. Я не хочу їздити в Давос, розповідати їм про наші успіхи, в той час як за нашою спиною вирішуються якісь питання в інтересах окремих людей “, – сказав Абромавічус. “Ці люди мають імена. І одне з цих імен я вам зараз озвучу. Це Ігор Кононенко”, – додав міністр. “Будучи представником політичної сили, яка висунула мене на пост міністра, останнім часом він зробив дуже багато, щоб блокувати мою роботу і роботу міністерства. Спочатку підконтрольні Кононенко депутати від БПП розробили ухвалили про мою відставку, передали її партії” Відродження “та ті в підсумку передали її до Верховної Ради і ті за кілька місяців зібрали аж 18 голосів “, – заявив він. За словами Абромавічус, Кононенко протягом року лобіював своїх людей на посаду гендиректора компанії “Укрхімтрансаміак”, в якій мав свої інтереси. “Замість того, щоб допомогти мені скинути регіонала Бондика, завів своїх людей, які в підсумку спільно управляють цим підприємством”, – заявив він. Крім того, за словами міністра, підконтрольний Кононенко депутат від БПП лобіював своїх людей в “Укрзовнішінформ”, підприємство порошкової металургії, Агентство акредитації України та кілька інших підприємств. “Кульмінацією цього кадрового свавілля і бажання повного підпорядкування потоків стало бажання мати свого зама в Міністерстві економіки, що відповідає за” Нафтогаз “і інші державні підприємства”, – додав він. За його словами, цей кандидат два дні тому приніс повний пакет документів і оголосив себе новим заступником з команди Кононенко. Також кандидат, за словами Абромавічус, запевнив, що його кандидатура погоджена “нагорі”.

– Якщо судити за розміром часток Кононенко в компаніях, якими батьки-засновники досі володіють спільно (близько 15% в “Міжнародному інвестиційному банку” і близько 23% в страховій компанії “Країна”), Ігор Віталійович залишається головним серед молодших партнерів Петра Олексійовича . У 2006 р Кононенко був обраний депутатом Київради за списком блоку Леоніда Черновецького (Порошенко і Черновецький близько зійшлися ще під час роботи в бюджетному комітеті парламенту четвертого скликання). У 2008 році на дострокових виборах він знову увійшов до списку “БЛЧ”, став заступник голови комісії з питань транспорту і зв’язку. Після результату “космічного” мера вийшов з фракції БЛЧ і очолив фракцію “Ініціатива” (яка залишилася в провладній більшості, голосуючи за всі ініціативи, озвучені Галиною Герегою).

– У сесійній залі Кононенко не тільки координує роботу найбільшої фракції, нардепи часто звертаються до нього з особистих питань, вирішення яких залежить від позиції держорганів. “Проблеми в [держкорпорації] Укроборонпрому? Біжать до Кононенко. Проблеми в міністерстві? Біжать до Кононенко. Прокуратура, СБУ? Біжать до Кононенко”, – розповідає Чумак.

– З фактом особливо близьких відносин давнього друга Порошенка з головою Генпрокуратури (ГПУ) зіткнувся Віталій Касько, заступник генпрокурора. Він розповідав НВ, що через глави ГПУ Віктора Шокіна отримував “довідки” від одного глави держави. “Кононенко хотів, щоб прокуратура з тих чи інших справ зайняла певну позицію, – пояснював заступник Шокіна.- І ця позиція була прописана в цих” довідках “. Каско відмовився працювати по ним. Вплив Кононенко на ГПУ зазначає і Новак. Вона вже кілька років веде справу по незаконній забудові на київській вулиці Микільсько-Слобідській. Кононенко в ньому став на бік забудовника. Ставши депутатом Ради, Новак домоглася, щоб Шокін відкрив справу проти незаконного будівництва. Але далі все застопорилося. Парламентарій з півсотнею колег написав а скаргу в ГПУ і, вирішивши, що зам’яла справу Кононенко, прийшла поговорити з президентським соратником. А то з ходу заявив, що знає про існування скарги на нього. “Це продемонструвало, що він абсолютно вхожий в прокуратуру. Йому показують всі листи, всю документацію, яка приходить на нього “, – говорить депутат.

– 19.03.2015 р губернатор Дніпропетровщини, олігарх і власник групи “Приват” Ігор Коломойський заявив, що за ситуацією з “Укртранснафтою” стоїть депутат від БПП Ігор Кононенко. Крім того, губернатор Коломойський звинуватив бізнесмена і нардепа Ігоря Єремєєва в спробі монополізувати ринок бензину, знищивши єдине державне підприємство, яке виробляє паливо для автомобілів.

– 9 грудня 2014 року Ігоря Кононенко стали називати сірим кардиналом “Блоку Петра Порошенка». Кононенко: «Депутати, які голосують врозріз з фракцією, повинні подумати … або покинути парламент».

– Відома історія про те, як під час служби в армії познайомилися студенти столичних університету ім. Шевченко і автомобільно-дорожнього інституту Петро Порошенко та Ігор Кононенко. Як вони організували фірму, що справляла консультаційні послуги підприємствам щодо укладення міжнародних контрактів за відсоток від угоди. Як заробили перший мільйон на торгівлі спеціями … «Коли у мене народилася дитина, я попросив перевести мене ближче [до Києва. – Forbes]. Мене перевели в Київський військовий округ, в Васильківське училище. Там я зустрів Ігоря Кононенко, Юру Буглаки і інших хлопців з Києва, з якими ми потім почали будувати спільний бізнес », – Порошенко.

– На останніх виборах до Київради Кононенко разом з екс- “регіоналом” Вадимом Столар були неформальними кураторами кампанії від Порошенка, відповідали за наповнення його квоти в списку “УДАРу”. (Сам Кононенко отримав в списку прохідне 11-е місце, а Столар виграв мажоритарний округ №31).

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation