Віталій Шабунін привітав ГПУ з “вильотом Клюєва з санкційного списку ЄС”

“Ледь не забув привітати Юрій Луценко з вильотом Клюєва з санкційного списку ЄС, дякуючи злитому силами ГПУ крим.провадженні”.

Про це Віталій Шабнін написав у своєму Facebook.

“Генеральна прокуратура була зобов’язана показати Європейському Союзу прогрес в розслідуванні фактів розкрадання Сергієм Клюєвим державних коштів чи майна, але, як показує рішення суду, цього не було зроблено”, — стверджує Тетяна Шевчук, юрист Центру протидії корупції.

Варто нагадати, що Верховна Рада зняла недоторканність з Сергія Клюєва (брата секретаря РНБОУ часів Януковича Андрія Клюєва) у червні 2015 року, після чого народний депутат утік з країни та до цих пір перебуває в розшуку.

Брати Сергій та Андрій Клюєви підозрюються у заволодінні АТ “Завод Напівпровідників”, а також привласненні 170 мільйонів державних коштів.

Крім того, у січні 2016 Верховна Рада дала дозвіл на затримання і арешт Сергія Клюєва ще в одному кримінальному провадженні, де йому оголосили про підозру 14 березня 2016 року щодо легалізації доходів та надання неправомірної вигоди під виглядом сплати коштів для придбання компанії ТОВ “Танталіт”, на яке було оформлено Межигір’я Януковича.

Однак з того часу Генпрокуратура не спромоглася розпочати спеціальне судове (заочне) розслідування в жодній із зазначених справ.

“Розпочати в судах заочне слухання справ щодо соратників Януковича, які переховуються від слідства, було одним з основних гасел Юрія Луценка перед призначенням на посаду Генпрокурора. У травні 2016 парламент ухвалив для цього навіть спеціальний закон “імені Луценка”, яким значно спростив процедуру заочного судового розслідування. Чому за 1 рік та 9 місяців спецрозслідування щодо Сергія Клюєва навіть не ініціювалося Генпрокуроратурою для мене є загадкою”, — говорить виконавчий директор ЦПК Дар’я Каленюк.

Варто відмітити, що Генпрокуратура розслідувала лише частину виведених з України коштів. Так, з невідомих причин ГПУ не розслідує роль Сергія Клюєва у виведенні близько 15 мільярдів гривень з державних банків. Саме таку суму компанії Андрія та Сергія Клюєвих не повернули Ощадбанку та Укрексімбанку, які кредитували бізнес Клюєвих — сонячні електростанції у 2011-2012 роках.

Нагадаємо, прес-служба Европейского Суду (Люксембург) повідомила, що поважний суд прийняв рішення щодо незаконності введення останної хвилі санкцій проти Сергія Клюєва, прийнятих Радою ЄС у 2017 році.

За матеріалами: ЦПК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation