Сергій Клюєв вийшов з-під санкцій

Прес-служба Европейского Суду (Люксембург) повідомила, що поважний суд прийняв рішення щодо незаконності введення останної хвилі санкцій проти Сергія Клюєва, прийнятих Радою ЄС у 2017 році.

За останні роки Суд Європейського Союзу неодноразово ухвалював рішення про скасування санкційних обмежень, введених проти колишніх чиновників. Однак це рішення стало першим, коли під сумнів поставлені нині діючі санкції.

Більш того, оприлюднене 21 лютого рішення ставить під загрозу продовження санкцій проти інших посадових осіб, чию провину Україна так і не змогла довести.

Рішення винесено за скаргою, поданою Клюєвим ще в 2015 році – вона стосувалася хвилі санкцій, яка діяла до березня 2016 року. Тим часом, під час розгляду скарги до неї додали документи з нових санкційних хвиль, в тому числі останньої, введеної в березні 2017 року. Підстави санкційних обмежень за цей час не змінилися – народний депутат Сергій Клюєв, брат екс-глави адміністрації президента Андрія Клюєва, перебував під економічними обмеженнями (заморожування активів в ЄС) в зв’язку з поданням Києва про “зловживанні публічними коштами”.

У своєму рішенні Суд зазначив, що обмежувальні заходи можуть бути введені тільки щодо тих посадових осіб, які “ідентифіковані як відповідальні” за незаконне привласнення коштів держави. Суд ЄС вважає, що Рада Європейського Союзу, накладаючи санкції, повинен був перевірити, наскільки обгрунтовані звинувачення на адресу конкретної особи.

В даному випадку, на думку суддів, є підстави для “сумнівів в адекватності доказів”, які українська влада передала Євросоюзу. При цьому Рада ЄС не взяв до уваги аргументи пана Клюєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation