Вовк Дмитро Володимирович – біографія, компромат

Дмитро Вовк – біографія

Дмитро Володимирович Вовк народився в 1989 році в м.Києві в сім’ї лікарів.

Дмитро Вовк – освіта

Закінчив Київський національний торгово-економічний університет. На своїй сторінці в мережі професійних контактів «Linkedin» (зараз сторінка видалена, – Ред.) Він вказував, що серед його професійних навичок – корпоративні фінанси, бізнес-стратегії, фінансове моделювання, фінансовий аналіз, агробізнес, роздрібна торгівля.

Дмитро Вовк – кар’єра

З 2009 по 2013 рік він працював помічником віце-президента з корпоративних фінансів в компанії Інвестиційний капітал Україна (ICU), яка належить голові НБУ Валерії Гонтаревої.

У цій компанії також раніше працював нинішній міністр енергетики і колишній глава НКРЕКУ Володимир Демчишин, який теж ніколи раніше не мав ніякого відношення до енергетики.

З березня 2013 по грудень 2014 року – національний менеджер Кондитерської корпорації Roshen Петра Порошенка в Москві (Росія). У московському Roshen Вовк займався відносинами з провідними роздрібними мережами, маркетинг і формування цін на продукцію. По суті, він був менеджером з маркетингу.

З 30 грудня 2014 року призначений на посаду тимчасово виконуючого обов’язки Голови НКРЕКУ указом президента № 969/2014.

У червні 2015 року – головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. До призначення він ніколи не був причетний до сфери енергетики.

Дмитро Вовк – сім’я

Неодружений.

Дмитро Вовк – компромат і чутки

Після призначення нікому невідомого Дмитра Вовка на посаду глави НКРЕКУ в кінці 2014 року розгорівся скандал. 24-річного юнака взяли на держслужбу всупереч всім законам і необхідним конкурсам. Відповідно до закону, в.о. голови комісії міг стати тільки діючий член (повинен обиратися на основі публічного конкурсу).

16 січня 2015 року Кондитерська корпорація Roshen оприлюднила заяву про те, що вважає призначення свого колишнього менеджера Дмитра Вовка головою НКРЕКУ нераціональним: «Дмитро Вовк був найнятий компанією на посаду менеджера з розвитку продажів в торгових мережах Росії в березні 2013 року. На цій посаді він пропрацював менше двох років і був звільнений в листопаді 2014 по причині незадовільних результатів своєї діяльності, не продемонструвавши високу кваліфікацію на займаній посаді менеджера ».

Ще будучи тимчасово виконуючим обов’язки керівника Дмитро Вовк позбувся попередніх кадрів, замінюючи їх просто своїми друзями і знайомими. Крім того, він був допущений до всіх державних документів, в тому числі, і з грифом. Про це заявляла керівник апарату НКРЕКУ Ірина Рожанська, нагадавши, що до призначення і. о. глави НКРЕКУ Вовк понад півтора року працював в Росії – країні-агресора, яка веде з Україною неоголошену війну.

Раніше Рожанська подала в суд на Вовка: “Оскільки він порушив мої права. Я зважилася виступати відкрито, хоча багато діючих співробітники НКРЕКУ, чиї права також їм були порушені, в силу певних обставин не можуть про це заявити. Але справа не тільки в моїх особистих інтересах . Людина, яка має на те законних прав, приймає і підписує не тільки непрофесійні кадрові рішення, але і стратегічно важливі рішення для країни в цілому “.

Журналісти дізналися, що в лютому 2016 року співмешканка голови Нацкомісії регулювання енергетики і комунальних тарифів (НКРЕКП) Дмитра Вовка купила чотириповерховий будинок в селі Іванковичі під Києвом, сусідами жінки виявилися екс-міністр палива і енергетики Юрій Бойко і екс-міністр екології Микола Злочевський. Вартість цього маєтку ріелтори оцінили в 1,5-2 мільйони доларів США. Оформлена нерухомість на Лілію Сильченко, яка ніколи не мала бізнесу, так само, як і її батьки. Також невідомо, де вона працює.

Раніше “Економічна правда” опублікувала інтерв’ю з Дмитром Вовком, в якому мова йде, зокрема, про нібито складнощі у відносинах з Ігорем Кононенко. Пізніше автори матеріалу додали в інтерв’ю фразу “Після виходу інтерв’ю Дмитро Вовк попросив додати до цього відповіді інформацію про те, що у нього” робочі відносини з Ігорем Кононенко “, і видалили спірне заяву, а сам Вовк спростував інформацію про конфлікт на своїй сторінці в Facebook .

Після призначення Вовка головою НКРЕКУ, його назвали маріонеткою Петра Порошенка, бо Нацкомісія – це неформальна спецслужба президента, яка через тарифи і ціни на енергетику може контролювати весь бізнес країни.

Дмитра Вовка звинувачують в зв’язках з Ахметовим. Після введення НКРЕКУ так званої «роттердамській» формули ціноутворення вугілля для теплової електрогенерації (обчислюють з вартості вугілля в порту Роттердама, до якої додається вартість транспортування вугілля з Голландії в Україну) вартість електроенергії збільшується щомісяця. Колишній член НКРЕКУ Андрій Герус вважає, що це принесло енергетикам 707,8 млн грн переплати тільки за один місяць.

Найбільшими виробниками «вугільної» електроенергії є ДТЕК Ріната Ахметова. Після введення «роттердамській» формули єврооблігації компанії подорожчали на 40%. Скупкою цих паперів при низькій ціні займалася компанія ICU, де раніше працював Вовк.

Якби подібний процес відбувався в США, зв’язком Вовка-Ахметова-ICU вже займалася б Комісія з цінних паперів (SEC). В Україні подібне не відбувається.

Декларація Дмитра Вовка за 2015 рік

В електронній декларації за 2015 рік керівник Національної комісії задекларував $ 390 тис. І € 60 тис. готівкою. Дмитро Вовк володіє двома земельними ділянками загальною площею 34 тис. 222 кв. м.

Також він володіє будинком в Київській області площею 243,20 кв. м. і двома квартирами в Києві (80,40 кв. м і 41,30 кв. м).

Крім того, за 2015 рік глава НКРЕКУ вказав годинник швейцарських марок IWC і Ulysse Nardin, але без їх вартості.

Дмитро Вовк їздить на Infiniti M35 (2006 року випуску).

За рік роботи в Нацкомісії Вовк майже нічого не заробив. Сума сукупного доходу 2015 року – всього лише 68,997 тис. грн і 90 копійок. На банківських рахунках за минулий рік сім’я зібрала трохи більше 1 млн грн.

На рахунках у чиновника, згідно з декларацією, коштів немає.

Збіг чи ні, але саме під час прийняття формули «Роттердам +» Вовк зареєстрував на себе Мерседес GL 550 2010 року випуску вартістю $ 40 тис. Продавцем автомобіля виступила Лілія Сильченко, цивільна дружина Вовка. За які кошти він пересів на Mercedes GL, йому доведеться пояснити в наступній декларації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation