Гонтарева Валерія Олексіївна – біографія, компромат

Валерія Гонтарева – біографія

Валерія Олексіївна Гонтарева (до заміжжя – Сатановська) народилася в місті Дніпро, 20 жовтня 1964 році.

Валерія Гонтарева  – Освіта

У 1986 році закінчила приладобудівний факультет Київського політехнічного інституту. У 1997 році – Київський національний економічний університет, магістр економіки.

Валерія Гонтарева  – Кар’єра

Після закінчення Київського політехнічного інституту Гонтарева деякий час працювала за фахом, а в 1993 році влаштувалася на Українську міжбанківську валютну біржу (УМВБ).

У 1993-1996 роках – головний економіст УМВБ.

У 1996-2000 роках – директор, член правління, менеджер ринків капіталу банку “Сосьєте Женераль Україна”.

З січня 2001 року по грудень 2007 року Гонтарева обіймала посаду першого заступника голови правління і начальника управління фінансових ринків в АБ “ІНГ Банк Україна”.

З грудня 2007 року Гонтарева очолює Раду директорів групи компаній “Інвестиційний Капітал Україна”.

З 28 вересня 2013 року по 16 червня 2014 року було головою наглядової ради банку “Авангард”.

З 19 червня 2014 року голова правління Національного банку України.

Валерія Гонтарева – Про персону

За 2015 рік голова Нацбанку отримала 26,8 мільйона гривень прибутку. Офіційна зарплата голови Нацбанку України Валерії Гонтаревої за 2015 рік склала 1 млн 754 тис. Грн. Після відрахування 340 тис. грн податку на доходи та 26,3 тис. грн військового збору “чистими” вона отримала 1,387 млн ​​грн, тобто в середньому щомісячно на руки Гонтарева отримувала по 115 тис. грн. В цілому за минулий рік голова Нацбанку задекларувала 26,8 млн грн доходу. Левову частку прибутку – 23 518 млн грн – складають надходження від продажу частини акцій ICU Holdings Limited. Свою частину акцій в цій компанії Гонтарева продала перед тим, як очолити Нацбанк в 2014 році. З новими власниками домовилися, що гроші будуть перераховувати частинами протягом кількох років. Отриманий прибуток від продажу акцій Гонтарева відразу ж поклала на депозит в державному “Укрексімбанку”. Тому на кінець 2015-го сума на депозитних рахунках голови НБУ збільшилася до 44 млн грн. До речі, в минулому році прибуток Гонтаревої від депозитів склав 1,5 млн грн, з яких сплачено понад 400 тис. грн податку на прибуток та військового збору. Загалом, у 2015 році глава НБУ виплатила майже 6 млн грн різних податків.

Гонтарева має досить цікаве хобі – захоплюється дизайном інтер’єрів, а також любить спорт, але на заняття спортом, як вона сама стверджує, не завжди є час.

Валерія Гонтарева – Родина

Валерія Гонтарєва заміжня, у неї двоє синів.

Валерія Гонтарева  – Компромат і чутки

– 5 квітня 2016 року стало відомо про те, що Гонтарева могла сприяти виведенню 160 млн. євро з банку, що належить держкорпорації РФ. Гроші пішли на борги Клюєвих. “Цілком можливо, Гонтарєва сприяла виведенню 160 млн євро з Промінвестбанку, що належить російській держкорпорації ВЕБ на чолі з Дмитром Медведєвим. Гроші пішли на виплату боргів Клюєвих”, – пише журналіст.

– 4 квітня 2016 року екс-глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що на території США використовувалися вкрадені з України гроші. Причому до цих махінацій причетна безпосередньо голова НБУ Валерія Гонтарева. За словами політика, відповідні документи, які підтверджують цей факт, були передані керівництву України під час закритої частини переговорів в США.

– Панамський скандал: Валерія Гонтарева до переходу в Національний банк України була бізнес-партнером російського чиновника. Для того, щоб компанія Гонтаревої Фінансова група ICU розірвала відносини з російським капіталом знадобилися санкції США і ЄС.

– 15 лютий 2015 року прокуратура Києва почала розслідувати факти зловживання владою керівництвом Національного банку України при наданні комерційним банкам кредитів рефінансування для збереження ліквідності і стабілізаційних кредитів. Про це стало відомо з ухвали Печерського районного суду Києва від 29 січня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень. Мова йде про кредити Всеукраїнському акціонерному банку, Надра-банку, банку “Камбіо” і Імекс-банку на загальну суму 9 млрд грн. Як випливає зі звернення депутатів, внаслідок зловживання владою не було вжито заходів по контролю за використанням отриманих кредитів, в результаті чого гроші використані не за призначенням, а самі банки визнані неплатоспроможними.

– Будучи інвестбанкіром, Гонтарева серед іншого займалася структуруванням угод по залученню фінансування для розвитку бізнесу Roshen в Росії.

– Відповідно до соцопитування українців Інститутом Горшеніна в лютому 2016 року, Гонтарева стала лідером антирейтингу, про свою недовіру до неї заявили 83,5% опитаних, а довіряють їй всього лише 2,8%.

– 27 жовтня 2015 року стало відомо, що син Гонтаревої забрав гроші з “Дельтабанку” якраз перед банкрутством банку. У той же час, голова НБУ запевняла, що частина депозиту “згоріла”.

– Практично відразу після вступу на посаду, в серпні 2014 року заявила, що штат Нацбанку роздутий і можливе скорочення до 80% з більш ніж 10 тисяч співробітників, в тому числі всіх непрофільних підрозділів. Фактичні скорочення штату Нацбанку за 2014 рік склали 963 особи, а в червні 2015 року Гонтарева повідомила, що скорочення штату склало вже 20% і назвала цифру 50% як орієнтир скорочень до кінця 2015 року.

– За 2013 рік Гонтарева отримала 3,85 млн грн прибутку. У неї є квартира 106 м², будинок 250 м² і земельна ділянка 900 м², а також три автомобілі – Infiniti FX35, Porsche Panamera і Porsche Cayenne. На її рахунках понад 10 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation