Куми-феодали. Про мерів Бучі та Ірпеня

Чиновники пов’язані не тільки сімейними, а й земельними справами

Генеральна прокуратура України сьогодні проводить обшуки у мера Бучі Анатолія Федорука та міського голови Ірпеня Володимира Карплюка. Чиновники пов’язані не тільки дружніми і сімейними узами, а й спільними земельними справами з ознаками незаконності.

Екс-регіонал і “мер-лідер”

Анатолій Федорук народився 10 травня 1972 р с. Велика Медведівка Красилівського району Хмельницької області. Освіту здобув в Державному педагогічному університеті ім. Драгоманова, а також в Академії управління при президенті України.

З 1989 р Федорук працював на посаді спортивного інструктора, а потім вчителя історії. У 1998 році його обрали на посаду Бучанської селищного голови, а потім переобирали ще два рази. У 2007 р Буча змінила статус, ставши містом.

У 2002-2004 рр. Федорук був активним членом Партії регіонів. Після Помаранчевої революції Федорук вступив в “Нашу Україну”, а коли Янукович був обраний президентом, повернувся в ПР і в 2010 р переобирався мером Бучі вже від неї. У 2013 р він очолив Бучанський міський осередок Партії регіонів.

В офіційних джерелах діяльність мера Бучі висвітлюється в позитивному ключі: мовляв, за його каденції місто стало розквітати, відкрили стадіон, дитячу школу мистецтв, зросли надходження до бюджету. У 2015 р Федорук навіть потрапив в десятку кращих мерів України.

У 2002 р Федорук перевів 890 га лісу в розряд “земель житлової та громадської забудови”. Згодом Бучанська міськрада виділила 14 га лісу для екс-віце-спікера ВР, комуніста Ігоря Калетника. Ця ділянка отримала назву “Бучанське Межигір’я”. Уже в 2015 р Калетник став оскаржувати рішення суду про передачу лісу в держвласність. При цьому Бучанська міськрада підтримувала позов сім’ї Калетників.

Також повідомлялося про відчуження земельної ділянки Національного аграрного університету площею 266,6 га, хоча ділянки, закріплені за державними вузами, не можуть передаватися в комунальну власність.

У жовтні 2015 р Центр протидії корупції повідомив, що за його зверненням було відкрито кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами Бучанської міськради при зміні цільового призначення земель площею 890 га.

Володимир Карплюк, або “Вова 67”

Володимир Карплюк родом з Вінницької області, закінчив Академію податкової служби, яку очолював скандальний Петро Мельник. ЗМІ писали, що він приїхав в Київську область в кінці 90-х і зайнявся комерцією, створивши рекламне агентство.

Молодий Карплюк працював помічником у народного депутата Андрія Пінчука, який очолював Спілку молоді Партії регіонів. Його заступником на цій посаді був молодший син президента, нині покійний Віктор Янукович.

У 2010 р Карплюк заснував громадську організацію «Нові обличчя», яка в 2012 р стала партією, а в 2010-2011 рр. був заступником з економічних питань у свого кума Федорука (саме тоді розпайовувалися ті самі 890 га лісу).

26 жовтня 2014 був обраний мером Ірпеня, а в 2015 р – переобраний.

Куми Карплюк і Федорук в квітні 2011 р створили будівельне підприємство “Будрегіонінвест”, навпіл належить Людмилі Федорук і Ларисі Карплюк. Яке стало підрядником будівництва житла в Бучі, замовниками якого були підприємства Карплюка. У матеріалі “Цар Бучі” видання Insider писало, що “Будрегіонінвест” заклав п’ять житлових комплексів, серед яких “Новатор”, “Центральний”, “Варшавський двір”, Rich Town і “Буча Квартал”.

Журналісти з’ясували, що “Будрегіонінвест” отримував землю шляхом махінацій: спочатку міськрада виділяла ділянки підставним особам, потім їх або купували, або отримували право користування представники мера, а потім передавали “Будінвест”. Причому паї роздавали так, щоб вони знаходилися поруч, і можна було “зшити” цілісний шматок.

Ще одна частина схеми, як писали ЗМІ, – екс-прокурор Київської області Анатолій Матвієць, який “кришував” діяльність чиновників. Його дружина Наталя вела нотаріальну практику та фіксувала передачу прав на користування земельними ділянками.

Карплюк прославився в ЗМІ, коли з’ясувалося, що в неповній декларації про доходи за 2013 року він вказав, що у нього у власності 67 квартир. Уже в наступному році квартир у Карплюка залишилося 23. Решта, за словами мера, він як чесний бізнесмен продав.

У 2015 р мер Карплюк став фігурантом скандалу навколо сел. Коцюбинське, виступаючи за його приєднання до Ірпеня. Селищна рада схвалила приєднання Коцюбинського, а громадські працівники відзначали, що це зроблено з метою нового дерибану землі в Біличанському лісі. Людей мера неодноразово звинувачували в організації побиття активістів.

Рік по тому Коцюбинське знову опинилося в центрі уваги. Карплюк разом з однопартійцями з “Нових облич” інкримінували захоплення влади і підробку печатки. Повідомлялося, що Карплюк підвозив “тітушек” під будівлю селищної ради, де правоохоронці проводили обшуки, і намагався перешкоджати проведенню слідчих дій. В результаті селищна рада була розпущена, і 17 липня там пройшли вибори.

За матеріалами: 112.ua, news-ua.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Post Navigation